Zapraszamy 25-26 lipca br. Stare Jabłonki

Gmina 24.07.2020

Mazurska plaża, jezioro Szeląg Mały, malownicze otoczenie Hotelu Anders – już w najbliższy weekend piłka ręczna plażowa ponownie zagości w Starych Jabłonkach. W dniach 25-26 lipca odbędzie się tam 3. turniej z cyklu PGNiG Summer Superliga 2020. W dwóch pierwszych zawodach żadnych szans rywalom nie dały szczypiornistki plażowe BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski oraz zawodnicy BHT Petry Płock. Czy tak będzie i tym razem?

 

Odpowiedź na powyższe pytanie poznamy już w najbliższą niedzielę, na kiedy zaplanowano finały zmagań kobiet i mężczyzn. W związku z ogromnym zainteresowaniem udziałem w turnieju, tym razem na piasku zobaczymy zmagania 10 męskich ekip podzielonych na dwie grupy i aż 12 żeńskich, które będą rywalizować w trzech grupach.


W Starych Jabłonkach będzie można również zobaczyć, jak spisują się najmłodsi adepci piłki ręcznej plażowej, w turnieju mężczyzn wystąpi bowiem reprezentacja Polski do lat 16.


Wstęp na rozgrywki PGNiG Summer Superligi 2020 jest wolny, choć warto przypomnieć, że obostrzenia wynikające z epidemii koronawirusa w Polsce powodują, że trybuny nie będą mogły być wypełnione w całości.


Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Gospodarzem wydarzenia jest Hotel Anders i Gmina Ostróda. Imprezę wspierają Red Bull, Ziaja, Selenka oraz Hummel. Partnerami imprezy są: PGNiG Superliga, Sport Transfer i Art-line. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Fundacja Modern Sport.