Cała Polska czyta dzieciom

20.10.2015

W każdy piątek przychodzi do przedszkolaków pani Dorotka z biblioteki szkolnej i czyta książki. Najczęściej są to książeczki z cyklu "Martynka".Poranki czytelnicze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Dzieje się to w ramach akcji Cała Polska Czyta...

Cała Polska czyta dzieciom

Dni Papieskie

20.10.2015

W Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie odbyły się uroczyste obchody XV Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II-Patron Rodziny”. W związku z tak doniosłym dniem 15 października 2015 r. odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie klas V oraz chór szkolny przygotowali montaż słowno- muzyczny, przybliżając nam postać Jana Pawła II. Przypomnieliśmy sobie wzniosłe i wyjątkowe wydarzenia ukochanego Ojca Świętego. Nie zabrakło również ulubionej pieśni Karola Wojtyły. Uczennice klasy V wykonały na fletach „Barkę”.

Dni Papieskie

20.10.2015

15 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie kl. V pod opieka pani Beaty Kaczyńskiej przygotowali montaż słowny. Samorząd uczniowski wykonał dla wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi sowy z masy solnej, życząc im wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

"Rekonstrukto" - lekcja żywej historii

08.10.2015

Dnia 8 października w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Grupa artystyczna „Rekonstrukto” zaprezentowała uczniom obyczaje i kulturę epoki szlacheckiej. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się uzbrojeniu i ekwipunkowi rycerzy oraz staropolskich sarmatów. Największe zainteresowanie wzbudził pojedynek w obronie czci damy.

"Rekonstrukto" - lekcja żywej historii

Dzień chłopaka

01.10.2015

Dnia 29.09.2015r. w ZPS w Tyrowie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały prezentację na ten temat. Chór szkolny zaśpiewał piosenki pt.: „Chłopaki nie płaczą”’, „Przyjaciel potrzebny”. Następnie rozstrzygnięto konkurs szkolny „Najsympatyczniejszy chłopak”. Spośród chłopców z klas I-VI dziewczęta wyłoniły zwycięzcę. I miejsce zajął Rafał Grzeszkowicz z klasy III. Na koniec złożono wszystkim chłopcom, małym i dużym życzenia i rozdano słodkie upominki.

Dzień chłopaka

Sprzątanie Świata 2015

24.09.2015

19 września w naszej szkole odbyło się coroczne Sprzątanie Świata. Uczniowie i przedszkolaki pod opieką nauczycieli sprzątali ulice naszej wsi. Po zakończonej pracy dzieci otrzymały poczęstunek. Tym razem były to zdrowe owoce i soki.

Sprzątanie Świata 2015

Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola

20.09.2015

17 września 2015 r. dla przedszkolaków i uczniów klas I-III pedagog szkolny zorganizował spotkanie ze starszym aspirantem Januszem Karczewskim, policjantem Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Dzieci miały możliwość porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz o bezpiecznym przechodzeniu przez drogę. Rozmawiano również o sposobach reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia. O wszystkich niebezpieczeństwach, które grożą dzieciom w drodze do szkoły, jak również w drodze powrotnej, policjant rozmawiał z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2015”. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola

Dożynki wiejskie w Tyrowie

13.09.2015

Dnia 12 września 2015 r. w Tyrowie odbyły się Dożynki wiejskie. Po Mszy św. goście zebrali się na placu przy Zespole Przedszkolno - Szkolnym. Zgromadzonych chlebem przywitała pani  sołtys. Następnie uczniowie kl. II a i II b przygotowali krótki program artystyczny. Potem dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne zaprezentowały dwa tańce. Po występach uczniów naszej szkoły, pani sołtys zaprosiła wszystkich mieszkańców Tyrowa do wspólnej zabawy i poczęstunku.

Dożynki wiejskie w Tyrowie

Gminna Inauguracja Roku szkolnego 2015-2016

02.09.2015

Dnia 1 września 2015 roku w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie odbyła się Gminna Inauguracja rozpoczęcia Roku Szkolnego 2015/2016.

Gminna Inauguracja Roku szkolnego 2015-2016

Zakończenie roku szkolnego 2014-2015

28.06.2015

26 czerwca bieżącego roku w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie tradycyjnie Mszą św. oraz apelem podsumowany został rok szkolny 2014-2015. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, mieli możliwość obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy III pod opieką pani Marzeny Brackiej oraz absolwentów klasy VI pod opieką pana Marcina Konopka. Jak zawsze na koniec, za wybitne osiągnięcia w nauce, zostały wręczone nagrody książkowe i stypendia dla wyróżnionych uczniów, a dla rodziców przekazano podziękowania.

Życzymy wszystkim uczniom udanych wakacji !!!

Zakończenie roku szkolnego 2014-2015