Dzień kobiet

16.03.2022

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.   Co roku z okazji tego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki. W ten wyjątkowy dzień wszystkie kobietki małe i duże otrzymały kwiaty oraz drobne upominki. Samorząd Szkolny oraz Klub Ośmiu przygotowali dla pań tulipanki.

Dzień kobiet

Akcja Charytatywna - Zbiórka dla Ukrainy

08.03.2022

Nasi wolontariusze pomagali kolejny raz. Tym raz przyłączyli się  do Akcji Charytatywnej „Zbiórka dla Ukrainy”. Uczniowie i rodzice przynosili dary dla mieszkańców Ukrainy dotkniętej działaniami wojennymi. Zbieraliśmy: środki opatrunkowe, żywność długoterminową, chemię gospodarstwa domowego, ręczniki, kawę, herbatę, wodę, napoje. Finał akcji odbył się 07.03.2022r. i 08.03.2022r. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy pomogli wolontariuszom zbierać niezbędne dary dla potrzebujących. Jesteśmy bardzo wdzięczni, dzięki takim osobom świat wielu pokrzywdzonych przez los osób jest piękniejszy.

Akcja Charytatywna - Zbiórka dla Ukrainy
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Zabawa sztuką może być ciekawa.

02.03.2022

Zabawa sztuką może być ciekawa. Zuchy bawiły się w żywe obrazy. Z zaangażowaniem, wyobraźnią i poczuciem humoru tworzyły interpretacje znanych dzieł sztuki. Dzieci wybierały materiały, eksponaty, grały mimiką i gestem, by każdy obraz był jak najbardziej podobny do oryginału. Zabawa była świetna.

Zabawa sztuką może być ciekawa.

Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego informuję, że rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Tyrowie odbędzie się od 1 marca 2022r. od godz. 8.00 do 25 marca do godziny 15.00.

Przerwa w funkcjonowaniu przedszkola od 01.08 do 26.08.2022r. Wnioski można pobierać u intendentki w przedszkolu i ze strony Librus.

DZIEŃ DINOZAURA

28.02.2022

Dziś nasze "Zuchy" przeniosły się do epoki lodowcowej. Szukaliśmy i pukaliśmy...stopniowo wydobywając zamrożone "skarby". Każda uwolniona z lodu rzecz wywoływała okrzyk radości, a dzieci dodatkowo musiały odgadnąć czy pochodzi ona z czasów, kiedy na Ziemi żyły dinozaury.

DZIEŃ DINOZAURA

Konkurs plastyczny - Kitełkowy portret

28.02.2022

Dzieci z przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym ,,Kitełkowy portret,, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostródzie.Z ogromną radością przyjęliśmy werdykt. II nagrodę w kategorii 3-6 lat zdobyła Bianka Polewiak z grupy Zuchy. Gratulujemy.

Konkurs plastyczny - Kitełkowy portret

Dzień kota w grupie Zuchy

28.02.2022

17 lutego, Zuchy obchodziły Dzień Kota. Hasło przewodnie tego dnia brzmiało: "Wszystkie koty przynoszą szczęście". Dzieci bawiły się przy piosenkach o kociej tematyce, oglądały i nazywały znane koty z bajek, a także obejrzały prezentację na temat kociej rodziny.W ramach Dnia Kota przedszkole zorganizowało zbiórkę karmy na rzecz podopiecznych Towarzystwa Obrony Praw Zwierząt w Ostródzie. Bardzo dziękujemy rodzicom,że tak pięknie odpowiedzieli na ten apel.

Dzień kota w grupie Zuchy

Tłusty czwartek

25.02.2022

Jesteśmy szkołą promującą zdrowie i preferujemy zdrowy styl odżywiania. Jednak w takim dniu każdemu należy się coś słodkiego. Zadbał o to Komitet Rodzicielski. Każdy przedszkolak i uczeń otrzymał smakowitego pączka.  Wszyscy zajadali ze smakiem!

W klasie III dodatkowo jedna z uczennic, Zosia Balcerzak, przyniosła pączki dla wszystkich koleżanek, kolegów  i wychowawcy.  Dziękujemy!

Tłusty czwartek

Spotkanie z pielęgniarką – higiena osobista

25.02.2022

W klasach I- III odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną. Uczniowie przypomnieli sobie zasady higieny osobistej, mieli okazję poćwiczyć jak należy prawidłowo  myć ręce. Pani pielęgniarka przekazała podstawowe informacje na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Spotkanie z pielęgniarką – higiena osobista

Bal karnawałowy w grupie Krasnale

25.02.2022

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 21.02.2022r u Krasnali, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, biedronki, pieski z psiego patrolu, policjantów, Spider-Mana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Bal karnawałowy w grupie Krasnale