Nauka figur i sortowania w zbiory - zabawy matematyczne w przedszkolu

21.09.2021

Dzisiaj w przedszkolu dzieci poprzez zabawę poznawały figury geometryczne i sortowały je do odpowienich zbiorów.  Na podłodze taśmą wyklejone zostały podstawowe figury geometryczne takie jak: koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt. Następnie dzieci nazywały wyklejone figury i z rozsypanych plastikowych klocków próbowały dopasować kształty w odpowiednie zbiory.

Nauka figur i sortowania w zbiory - zabawy matematyczne w przedszkolu

21.09.2021

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreslić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki włączyły się do ogólnopolskiej akcji "Dzień Przedszkolaka, to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką". i wspólnie z innymi predszkolakami z całej Polski o godz. 10.00 zaśpiewajmy piosenkę.

Naszym kochanym przedszkolakom w dniu ich święta składamy najserdecznejsze życzenia.

Sprzątanie Świata w przedszkolu

19.09.2021

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Tak, jak w poprzednich latach, nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki  przystąpiły do działań na rzecz czystości środowiska. 5,6-latki wyszły do ogrodu przedszkolnego, gdzie zebrały worek śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto. Pracowały z ogromnym zaangażowaniem.

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Poznanie świata za pomocą działania jest sprawą naturalną. Jako motto w pracy z dziećmi przedszkolnymi warto pamiętać słowa przysłowia chińskiego:

„Słyszę- zapominam

Widzę-pamiętam".

Sprzątanie Świata w przedszkolu

SPRZĄTANIE ŚWIATA 17.09.2021 28 AKCJA POD HASŁEM - MYŚLĘ , WIĘC NIE ŚMIECĘ

18.09.2021

Tradycyjnie we wrześniu  wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Przedszkolaki i uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami sprzątali naszą wieś. W tym roku postanowiliśmy również posprzątać skwerek na którym znajduje się pamiątkowy kamień przypominający nam o 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczne Sprzątanie Świata przypadło w dniu rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. Uczniowie zapalili znicze i postawili kwiaty dla upamiętnienia tej tragicznej rocznicy.

Po zakończonym sprzątaniu na wszystkich czekała miła niespodzianka. Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy w Ostródzie.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 17.09.2021 28 AKCJA POD HASŁEM - MYŚLĘ , WIĘC NIE ŚMIECĘ

Obchody Dnia Sybiraka w przedszkolu

18.09.2021

17 września - w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r. obchodzimy Dzień Sybiraka. W tym dniu Zuchy obejrzały historię Misia Wojtka, która ukazuje  m.in. dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i zapoznały się z trudną historią rodaków zesłanych na Syberię.

Obchody Dnia Sybiraka w przedszkolu

Makaronowa przeplatanka

18.09.2021

Nasze "Zuchy"podczas zabawy musiały wykazać się zręcznością,koordynacją wzrokowo-ruchową i logicznym myśleniem. Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie doskonale z tym zadaniem.

Makaronowa przeplatanka

Zabawy teatralne w przedszkolu. Teatrzyk sylwet -Samo zdrowie

18.09.2021

Zabawy teatralne w przedszkolu. Teatrzyk sylwet -Samo zdrowie.

Zabawy teatralne w przedszkolu. Teatrzyk sylwet -Samo zdrowie

Kodeks Przedszkolaka

18.09.2021

Dzieci z grupy "Krasnale" poznały zasady i normy zachowania obowiązujące każdego przedszkolaka. „Kodeks Przedszkolaka” ma za zadanie kształtować w dzieciach wzorce, normy i zachowania społecznie akceptowane.

Kodeks Przedszkolaka

Dzień Marzyciela w przedszkolu

18.09.2021

Dzień Marzyciela to święto każdego z nas. W tym dniu nasze przedszkolaki chodziły z głowami w chmurach niczym „Dyzio Marzyciel”.

Dzień Marzyciela w przedszkolu

Rozwijanie koordynacji wzrokowo - ruchowej i logicznego myślenia w przedszkolu