Ligia Piłki Nożnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyrowie

23.03.2018

W październiku 2018 roku  wystartowała pierwsza edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyrowie, której organizatorem był p. Janusz Letkiewicz oraz p. Marcin Konopka. W lidze wystartował pięć drużyn. Które grały systemem każdy z każdym. Pojedynki przyniosły wiele emocji sportowych, a przepiękne bramki, dryblingi i parady bramkarskie nadawały uroku tegorocznym rozgrywkom. Ostatni mecz  odbył się w lutym, podczas którego wyłoniony został mistrz ligi. Na zakończenie turnieju odbyło się podsumowanie ligi oraz wręczenie pucharów i dyplomów. Mistrzem pierwszej edycji została drużyna „KLASA VII ”, drugie miejsce zajęła drużyna "KLASA VI”, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna "Klasa IVA”.

Ligia Piłki Nożnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyrowie

Kiermasz ozdób wielkanocnych

20.03.2018

Dnia 15.03.2018r. podczas zebrania z rodzicami odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych. Pisanki, stroiki, kartki świąteczne, serwetki, koguciki wykonali uczniowie świetlicy. Wolontariuszki Aleksandra Janicka, Nikola Pasiut, Zuzanna Wiśniewska zbierały pieniądze, które zostaną przekazane dla osób potrzebujących.

Dzięki rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły dziewczyny uzbierały 184 zł.

Kiermasz ozdób wielkanocnych
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

II etap XXIII Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo- Ekologicznej pod hasłem: Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych

19.03.2018

15 marca 2018 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w II etapie XXIII Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy
Przyrodniczo- Ekologicznej pod hasłem:
„Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych”.

W tegorocznej, II edycji konkursu  udział wzięło  36 drużyn ze szkół podstawowych z powiatów: iławskiego, ostródzkiego, kwidzyńskiego, sztumskiego. Oznacza to, że 144 uczniów walczyło o wejście do finału.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Nikola Pasiut klasa VII

Daria Kołaczkowska klasa V

Patrycja Wiśniewska klasa V

Oliwia Włodarczyk  klasa V

pod opieką p. Doroty Czarnik

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Spotkanie z pielęgniarką szkolną w ramach programu Nasze zdrowie w naszych rękach

19.03.2018

W ramach  projektu edukacyjnego pod hasłem „Nasze zdrowie w naszych rękach” odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną w klasach V, VI i VII.

Tematyka pogadanek obejmowała zagadnienia związane z higieną ciała i jamy ustnej oraz  zdrowym odżywianiem.

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej dziewcząt rocznik 2005 i młodsze o puchar Wójta gminy Ostróda

15.03.2018

W dniu 06.03.2018r w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika  Samborowie odbył się mistrzostwa gminy w  halowej piłce nożnej dziewcząt rocznik 2005 i młodsze  o puchar wójta gminy Ostróda. Rozgrywane mecze były spotkaniem towarzyskim i zgromadziły sześć zespołów z terenu gminy. Nasze dziewczyny ogólnie rozegrały 5 spotkań w których: w 3 meczach zwyciężyły ,1 zremisowały i 1 mecz przegrały z mocnym zespołem z Samborowa.  W końcowym efekcie zajęły wysokie II miejsce. Naszej 10 osobowej drużynie dziewcząt gratulujemy wytrwałości, poświęcenia i woli walki oraz życzmy dalszych sukcesów.

Happening z okazji Dnia Kobiet

15.03.2018

Dnia 07.03.2018r. klasa VI wraz z panią Martą Jasińską w ramach lekcji plastyki zorganizowali happening z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie wykonali transparenty oraz piękne kwiaty z bibuły.  Każda napotkana kobieta otrzymała kwiatuszek. Odwiedziliśmy sklep  oraz zakład krawiecki. Panie były miło zaskoczone.

Happening z okazji Dnia Kobiet

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

15.03.2018

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Burmistrz Miasta Ostróda oraz Stowarzyszenie „NIEZALEŻNI OSTRÓDZIANIE” zorganizowali konkurs plastyczny. Celem konkursu było min.: włączenie młodego pokolenia w ostródzkie obchody III Marszu  Żołnierzy Niezłomnych, przypomnienie uczestnikom konkursu o ważnych wydarzeniach w historii Polski, poszerzenie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych. Laureatkami konkursu z naszej szkoły zostały Angelika Siwak i Amelia Makrucka. Dziewczyny otrzymały wyróżnienie.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Wizyta przedszkolaków w szkole

14.03.2018

9 marca 2018 r.  dzieci z grupy 5 -6 – latków z Przedszkola Samorządowego w Tyrowie wybrały się z wizytą do szkoły Podstawowej w Tyrowie. Dzieci ugościła klasa III z wychowawczynią Marzena Bracką. Przedszkolaki z przejęciem zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna. Miały też możliwość uczestniczenia w zajęciach plastycznych, które o dziwo niewiele różniły się od zajęć przedszkolnych. Mamy nadzieję, że teraz przedszkolaki nie będą bały się pójść do szkoły.

Wizyta przedszkolaków w szkole

Zebranie z rodzicami

12.03.2018

Dyrektor Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie informuje, że  w dniu 15.03.2018 r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

W tym dniu o godz. 17.00 odbędą się warsztaty dla rodziców „Stymulowania rozwoju dziecka i zwiększenia kompetencji rodzicielskich w procesie edukacji dziecka”  w ramach projektu - Szkolna Akademia Przyszłości.

Zebranie z rodzicami

Dzień kobiet

12.03.2018

Dnia 08.03.2018r wolontariusze i Samorząd Uczniowski przygotowali montaż słowno- muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie recytowali wiersze o kobietach. Dziewczęta, które przebrały  się za kobiety zaśpiewały wesołe piosenki o ich wadach i zaletach. Na zakończenie wszyscy mężczyźni mali i duzi głośno zaśpiewali  „Sto lat”. Nie zabrakło również drobnych upominków.

Dzień kobiet