Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Podsumowanie I półrocza zajęć matematyczno- przyrodniczych realizowanych w ramach Projektu - Szkolna Akademia Przyszłości

18.01.2018

18 stycznia 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie wszystkich klas , na którym uczniowie klas  IV- VI zaprezentowali swoje dokonania związane z realizacją projektu. Uczennice klasy VI zaprezentowały prezentację multimedialną przedstawiającą tematykę zajęć w I półroczu. Następnie Oliwia Drożdż i Kamil Piekarski z klasy VI wykonali dwa doświadczenia: „windę wodną” oraz właściwości cieczy w zależności od jej gęstości.

Na zakończenie zespoły klasowe IV- VI przystąpiły do konkursu matematyczno- przyrodniczego z wykorzystaniem narzędzi TIK. Zwyciężyła klasa IV a.

Organizatorzy:

Dorota Czarnik

Miłosz Okruciński

Bożena Bohdziewicz

Odnawialne Źródła Energii- Platforma edukacyjna

18.01.2018

18 stycznia 2018 odbyło się spotkanie dla uczniów wszystkich klas na którym zaprezentowano platformę edukacyjną OZE.  Pani Dorota Czarnik wraz z Panem Miłoszem Okrucińkim przedstawili  zasady działania platformy stworzonej specjalnie dla celów edukacyjnych. Celem spotkania było podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży o konieczności ochrony środowiska naturalnego.

Kolektor słoneczny i powietrzna pompa ciepła służą do podgrzewania wody, panel fotowoltaiczny i turbina wiatrowa do wytwarzania prądu i doładowania akumulatora.

Odnawialne Źródła Energii- Platforma edukacyjna
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Zajęcia przyrodniczo - eksperymentalne - styczeń 2018 r.

18.01.2018

Podczas zajęć przyrodniczych  w styczniu uczniowie zakładali hodowlę bakterii na pożywkach agarowych. Następnie obserwowali wzrost bakterii, kształty i kolory wyhodowanych kolonii. Wykonali gazetkę z roślin zebranych jesienią. Jest ona wywieszona na korytarzu, gdzie wszyscy uczniowie mogą sprawdzić swoją znajomość drzew. Był również czas na gry i zabawy przyrodnicze.

Zajęcia przyrodniczo - eksperymentalne - styczeń 2018 r.

KONKURS CZYTELNICZY - LEGENDY POLSKIE

16.01.2018

16 stycznia 2018 r. nauczyciel biblioteki p. Dorota Czarnik przeprowadziła w klasie II konkurs czytelniczy pt. „Legendy Polskie”. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące legend, które p. Dorota czytała im podczas cotygodniowych spotkań.

I miejsce w konkursie zajęła Maja Rzymowska

II miejsce Nikola Świderska

III miejsce Hubert Trzęślewicz

KONKURS CZYTELNICZY - LEGENDY POLSKIE

Bezpieczne Ferie

16.01.2018

Dnia  15 stycznia 2018 r. jak co roku zorganizowane zostało spotkanie z dzielnicowym asp. Krzysztofem Rogowskim oraz sierż. Eweliną Szczerbowską  na temat „Bezpieczne ferie”. Dzielnicowy przekazał pedagogowi plakat z informacją o jego służbowych numerach kontaktowych.

Bezpieczne Ferie

Gminny Konkurs plastyczny na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

12.01.2018

Uczniowie z klasy IV—VI wzięli udział w Gminnym Konkursie plastycznym na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Konkurs zorganizowany został przez Gminne Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Samborowie. Komisja konkursowa miała wielki dylemat, które prace powinny być nagrodzone. Uczestnicy wykazali się wielkim talentem oraz pomysłowością. Stroiki były przepiękne. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie.

Wyróżnienia otrzymali:

Oliwia Włodarczyk, klasa V

Bartosz Szmygielski, Klasa V

Dominika Zimna, klasa V

Aleksander Konopka, klasa IVb

Nagrody zostały uroczyście wręczone 10.01.2018r. w  Gminnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Samborowie o godzinie 10:00.

Gminny Konkurs plastyczny na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

Zebranie z rodzicami

11.01.2018

Dyrektor Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie informuje, że  w dniu 18.01.2018 r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

W tym dniu o godz. 17.00 odbędą się warsztaty dla rodziców „Stymulowania rozwoju dziecka i zwiększenia kompetencji rodzicielskich w procesie edukacji dziecka”  w ramach projektu - Szkolna Akademia Przyszłości.

Zebranie z rodzicami
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Szkolne eliminacje do XXXIII Międzywojewódzkiego Konkursu Przyrodniczo- Ekologicznego

07.01.2018

W tym roku szkolnym konkurs przebiega pod hasłem „ Ptaki szponiaste naszych parków”.

W  etapie szkolnym, który odbył się 04.01.2018 r. wzięło udział 7 uczniów z klas IV-VII.
Po rozwiązaniu testu wyłoniono czterech zwycięzców, którzy przejdą do dalszego etapu konkursu.

Są to : Nikola Pasiut klasa VII

Patrycja Wiśniewska klasa V

Oliwia Włodarczyk klasa V

Daria Kołaczkowska klasa V

Gratulacje!

Ciekawe lektury – zachęcamy do czytania

07.01.2018

Dzieci chętnie słuchają, gdy ktoś czyta im na głos ciekawe książki. Zainteresowanie jest jeszcze większe, jeśli czytającymi są starsi koledzy i koleżanki. W tym roku uczniowie klasy VII w ramach wolontariatu czytali przedszkolakom krótkie bajeczki.

Uczniowie klasy II i III uczestniczyli w systematycznych  spotkaniach z nauczycielką biblioteki. Uczniowie klasy II zapoznali się z „Legendami polskimi”, natomiast klasa III poznała książkę „Charlie i fabryka czekolady”.

Ciekawe lektury – zachęcamy do czytania

Zajęcia taneczne

04.01.2018

Realizując projekt :"Kreatywne Przedszkolaki w Gminie Ostróda" dzieci mają możliwości uczestniczenia w zajęciach tanecznych.

Zajęcia taneczne