Będzie więcej miejsc parkingowych

15.09.2017

Wychodząc naprzeciw sygnałom od klientów urzędu aktualnie trwa modernizacja parkingu przy budynku Urzędu Gminy Ostróda. W ramach zadania  zostaną wygospodarowane dodatkowe miejsca parkingowe dla mieszkańców. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do poprawy jakości usług świadczonych przez Urząd Gminy Ostróda.

Będzie więcej miejsc parkingowych

Dożynki Gminy Ostróda 2017 – czyli kolorowo, wesoło i smacznie!

09.09.2017

W miniony weekend Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw.
Tegorocznym gospodarzem Gminnego Święta Plonów była miejscowość Idzbark.

Na terenie gminy Ostróda jest ponad 1300 gospodarstw rolniczych o powierzchni ponad 1 ha. Kołem zamachowym gminnej gospodarki rolnej są najwięksi rolnicy, którzy gospodarują na powierzchniach od 50 ha wzwyż. Największe indywidualne gospodarstwo w gminie Ostróda zajmuje powierzchnię ponad 700 ha. A rolników posiadających gospodarstwa powyżej 100 ha jest na terenie gminy Ostróda 28. Tyleż samo jest gospodarstw o powierzchni od 50 do 100 ha.

Dożynki Gminy Ostróda 2017 – czyli kolorowo, wesoło i smacznie!

Gmina Ostróda najlepsza na Litwie!

05.09.2017

W miniony weekend delegacja z Gminy Ostróda gościła w rejonie partnerskim Silute na Litwie. Nasi przedstawiciele oprócz spotkania z władzami miasta oraz przedstawicielami innych rejonów partnerskich (m. in. z Turcji, Łotwy, Kołobrzegu i Niemiec) brali udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Gotowania Zupy Rybnej, w których to nasza drużyna Gminy okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce.

Gmina Ostróda najlepsza na Litwie!

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2017!

04.09.2017

W drugą sobotę września odbędzie się święto plonów w Gminie Ostróda. Tegorocznym gospodarzem corocznej imprezy będzie miejscowość Idzbark. Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej wsi. Gminne Święto Plonów rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele w Idzbarku, po której odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Podczas imprezy plenerowej będą miały miejsce liczne koncerty i występy m.in.  Koncert Orkiestry Dętej z Turznicy, Zespołów Wokalnych z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie, Zespołu Folkowego HORPYNA, Zespołu Wokalnego „Piątka z Plusem”.

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2017!

Wyścig wraków- emocje gwarantowane! Zapraszamy!

29.08.2017

Wyścigi, stłuczki, wywrotki i dachowania aut, czyli WRAK RACE już w pierwszą sobotę września 02.09.2017r. o godz. 1100 na torze Pan Gaśnica w Morlinach. Zawodnicy rywalizować będą o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Emocjonujących momentów nie zabraknie. Zawody z cyklu Wrak Race są zaskakująco spektakularne i obfitują w atrakcje, o czym będzie można się przekonać już wkrótce. Zasady imprezy są proste: mogą w niej brać udział samochody o wartości nieprzekraczającej 1 000zł, wolno się rozpychać na trasie, a wygrywa ten, kto w określonym czasie da radę przejechać najwięcej okrążeń. Wstęp dla widzów jest darmowy, a wrażeń zapowiada się wiele. ZAPRASZAMY!

Wyścig wraków- emocje gwarantowane! Zapraszamy!

„Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu” w Gminie Ostróda

29.08.2017

Zachęcamy do udziału w 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Wrześniowe święto zabytków, podobnie jak w całym kraju będzie, również obchodzone  w Gminie Ostróda. Zwrócimy szczególną uwagę na piękno i malowniczość lokalnych krajobrazów. Będziemy odkrywać krajobraz, będący zapisem historii i tradycji kolejnych pokoleń, etapów rozwoju gospodarki, technologii i nauki, a także wrażliwości estetycznej oraz sztuki. Wydarzenia, odbywające się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Gminie Ostróda będą miały miejsce w: Lipowie, Samborowowie, Brzydowie oraz  w Glaznotach.
Zapraszamy! Udział jest bezpłany!

„Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu” w Gminie Ostróda

ATRAKCYJNE DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ W GMINIE OSTRÓDA!

24.08.2017

Cisza, spokój, urokliwe zakątki, kontakt z naturą, to tylko niektóre korzyści płynące z zamieszkania w Gminie Ostróda. Oferujemy atrakcyjne działki budowlane w miejscowości Międzylesie.

ATRAKCYJNE DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ W GMINIE OSTRÓDA!

XXII Ogólnopolski festiwal Muzyki Tanecznej za nami!

31.07.2017

28 i 29 lipca w Ostródzie odbył się XXII Festiwal Muzyki Tanecznej. Na koncerty ponad 200 wykonawców przybyło ok. 50 tys. fanów z całej Polski.

XXII Ogólnopolski festiwal Muzyki Tanecznej za nami!

Plener artystyczny w Glaznotach na Wzgórzach Dylewskich

13.07.2017

Wzgórza Dylewskie są ważnym elementem strategii rozwoju Gminy Ostróda. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas  wspiera wszelkie działania promujące ten atrakcyjny teren i jest otwarty na rozmaite kreatywne inicjatywy. W dniach 3-13 lipca 2017 r. przy wiejskim kościele gotyckim w Glaznotach odbył się plener artystyczny. Złożyły się na to dwa wydarzenia: plener malarski i plener rzeźby w kamieniu. W przedsięwzięciu wzięło udział 15 malarzy z Iławy, Ostródy i Olsztyna oraz 7 rzeźbiarzy z Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Wieliczki. Wydarzenie zorganizowano w ramach długofalowego projektu „Centrum Kultury Pamięci w Glaznotach”. Plener to kontynuacja działań, w ramach których we wrześniu 2015 r. społecznościom lokalnym zamieszkującym miejscowości Wzgórz Dylewskich udostępniono kamienny Krąg Wspólnoty Kultur.

Plener artystyczny w Glaznotach na Wzgórzach Dylewskich