Podsumowanie roku sportowo-kulturalnego w Gminie Ostróda

22.03.2017

Rok 2016 obfitował w szereg sukcesów kulturalnych i sportowych w naszej gminie. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Ewa Malinowska podczas uroczystej gali pn. "Podsumowanie roku kulturalno-sportowego w Gminie Ostróda" 22 marca br. wyróżnili "Oskarami Gminnymi" osoby, które odnosiły sukcesy w dziedzinie sportu i kultury w roku 2016, promując tym samym gminę Ostróda na skalę województwa i całego kraju.

Podsumowanie roku sportowo-kulturalnego w Gminie Ostróda

Ogłoszenie o XXIX sesji Rady Gminy Ostróda

20.03.2017

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że  dnia 28 marca 2017 r. o godz. 900 odbędzie się XXIX  Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018.

Ogłoszenie o XXIX sesji Rady Gminy Ostróda

Samorządowy Dzień Sołtysa

03.03.2017

Dzień Sołtysa to coroczne święto, którego główne obchody wyznaczono na 11 marca. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności Sołtysom za ich wkład na rzecz rozwoju polskiej wsi oraz podkreślić ich rolę w społeczeństwie lokalnym. W tym celu Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zorganizował spotkanie, na które zaprosił wszystkich Sołtysów z terenu całego województwa. W wydarzeniu, które odbyło się w Expo Mazury w Ostródzie udział wzięło ponad 1000 gości.

Samorządowy Dzień Sołtysa

Gmina Ostróda wyróżniona

27.02.2017

"Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego na Warmii i Mazurach" – konferencja pod takim hasłem odbyła się w poniedziałek  w Auli Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie. Podczas konferencji Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wyróżnił gminy z terenu województwa warmińsko-mazurskiego,  które uplasowały się w czołówce rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, którego twórcą jest prof. dr hab. Eugeniusz Sobczak - wykładowca na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Gmina Ostróda na tle innych gmin wiejskich uzyskała 5 miejsce w naszym województwie. Tak naprawdę nie chodzi jednak o „ściganie się” w tego typu rankingach czy plebiscytach, ale o rzeczywisty i zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy, a tego typu zestawienia jedynie potwierdzają, że dzięki zaangażowaniu miejscowej społeczności i lokalnych przedsiębiorców nie odstajemy od samorządowej czołówki.

Gmina Ostróda wyróżniona

Bądź bliżej świata cyfrowego

13.02.2017

E – kompetencje bez barier. Celem projektu jest doskonalenie posiadanych e - kompetencji (informatycznych, informacyjnych i ich codziennego użytku). ulotka do pobrania

Bądź bliżej świata cyfrowego

Mazurskie Agro Show 2017

12.02.2017

W miniony weekend w Expo Mazury odbyły się największe targi branży agro - Mazurskie Agro Show Ostróda 2017. Wystawie maszyn i urządzeń do produkcji roślinnej i zwierzęcej towarzyszyła Zagroda - targi hodowlane, Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Organizatorzy Mazurskiego Agro Show przygotowali również prelekcje związane z finansowaniem rolnictwa, unijnymi środkami. W tegorocznej edycji targów rolniczych udział wzięło ponad 200 wystawców w tym również Koło Gospodyń Wiejskich w Pietrzwałdzie.

Mazurskie Agro Show 2017

Ogłoszenie o 27 sesji Rady Gminy Ostróda

10.02.2017
Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że  dnia 17 lutego 2017 r. o godz. 1300 odbędzie się XXVII  Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018
Ogłoszenie o 27 sesji Rady Gminy Ostróda

Konkurs biblioteczny: Czytasz ? Wygrywasz.

09.02.2017
Konkurs biblioteczny: Czytasz ? Wygrywasz.