WSZECHŚWIAT KOPERNIKA

18.05.2023
Uczniowie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie wzięli udział w konkursie na prezentację multimedialną "WSZECHŚWIAT KOPERNIKA" i odnieśli wspaniały sukces!

Celem konkursu było nie tylko upowszechnianie wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika, ale również wyeksponowanie jego wybitnych osiągnięć astronomicznych oraz rozwijanie postaw patriotycznych. Nasze utalentowane uczennice, Amelia Jaskorzyńska z klasy V oraz Anita Jaskorzyńska z klasy VIII, zostały uhonorowane wyróżnieniem za swoje doskonałe prezentacje.
WSZECHŚWIAT KOPERNIKA

W 100. rocznicę utworzenia Instytutu Józefa Piłsudskiego

17.05.2023
W 100. rocznicę utworzenia Instytutu Józefa Piłsudskiego uświetniła jubileuszowa gala, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele szkół z całego kraju noszących imię Marszałka, w tym także ze szkoły w Idzbarku. Najpierw odbyła się główna uroczystość, którą uświetnił występ chóru i solistów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
W tym zacnym gronie upamiętniliśmy również w 88. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego, która przypada 12 maja.
W 100. rocznicę utworzenia Instytutu Józefa Piłsudskiego

Być jak Ignacy

16.05.2023

Ostatni temat projektu "Być jak Ignacy" zrealizowany przez koło naukowe klasy pierwszej "Idzbarscy naukowcy" ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku nosił tytuł „Podstawy ekonomii”. Młodzi naukowcy poznali pojęcie pieniądza, dowiedzieli się czym jest handel wymienny, co ma wpływ na ceny produktów oraz uczyli się rozpoznać oryginalny banknot. Wysłali też film na konkurs, kończąc tym spotkanie z Ignacym, Alicją i robotem Blu.

Być jak Ignacy

Gminna Konferencja Ekologiczna

11.05.2023

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie gościł przedstawicieli uczniów szkół podstawowych Gminy Ostróda wraz z nauczycielami, dyrektorów placówek oświatowych Gminy Ostróda oraz znakomitych gości w ramach Gminnej Konferencji Ekologicznej, którą patronatem honorowym objął Wójt Gminy Ostróda, pan Bogusław Fijas.

Podsumowano prowadzone w szkołach działania proekologiczne:

Konkurs Ekologiczny

Konkurs fotograficzny „Wiosenny spacer po Gminie Ostróda”

Pomiary poziomu hałasu oraz promieniowania UV w Gminie Ostróda.

Gminna Konferencja Ekologiczna

11.05.2023
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz poszerzenie księgozbiorów szkolnych, Gmina Ostróda otrzymała od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego wsparcie finansowe w wysokości 21 000 zł na zakup nowości wydawniczych do bibliotek w: Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie (4000 zł), Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku (4000zł.), Szkole Podstawowej w Szyldaku (4000 zł), Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie (4000 zł), Przedszkolu Samorządowym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pietrzwałdzie (2500 zł) oraz w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Brzydowie (2500zł).

Przedszkole Promujące Zdrowie

09.05.2023

Dzieci 3-4 letnie z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach , w ramach realizacji programu Przedszkole Promujące Zdrowie, wzięły udział w Niebieskich Igrzyskach, ogólnopolskim wydarzeniu będącym częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Ptaki wokół nas

28.04.2023

Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku zorganizowała gminy konkurs "Ptaki wokół nas", którego celem było ukazanie piękna ptaków w ich naturalnym środowisku życia..

Ptaki wokół nas

Majowe Święta

28.04.2023

Majowe Święta w Przedszkolu Samorządowym w Tyrowie.

Poniżej link do nagrania.

Majowe Święta
Oświata

REPREZENTACJA Z SAMBOROWA WYGRYWA TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM NA SZCZEBLU POWIATOWYM

28.04.2023

W dniu 27 kwietnia 2023 roku odbył się finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentacja Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie kontynuuje dobrą passę i po wygraniu etapu gminnego sięgnęła po zwycięstwo także na etapie powiatowym. Drużyna w niezmienionym składzie, Paweł Kulesza, Błażej Piędel i Jakub Wolf, okazała się najlepsza w testach wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

Karate Kyokushin w przedszkolu

24.04.2023

Przedszkole w Tyrowie odwiedził gość specjalny-sensei Natalia Stachowicz. Trenująca w Ostródzkim Klubie Karate Kyokushin (reprezentantka Polski, zdobywczyni 5 miejsca w Europie w zeszłym roku oraz 3 miejsca w Polsce). W czasie spotkania sensei Natalia przeprowadziła trening karate kyokushin oraz opowiedziała przedszkolakom o swojej sportowej pasji. Dzieci zapoznały się z krótką historią karate, a także nauczyły się kilku zwrotów w języku japońskim. Sportowe spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości.

Karate Kyokushin w przedszkolu