Laboratorium Mobilne Edu-Frajda

12.12.2023
Dzieci z przedszkola i uczniowie klas I-IV Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie uczestniczyli w zajęciach fizyczno-chemicznych w ramach Laboratorium Mobilnego Edu-Frajda. Warsztaty dotyczyły fluorescencji-zjawiska emitowania światła. Nauka przez zabawę jest bardzo ciekawa.
Laboratorium Mobilne Edu-Frajda

08.12.2023

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie wzięli udział w kampanii pt. „Mikołaj nie HEJTUJE”.

Kampania miała na celu przeciwdziałanie hejtowi w szkołach oraz ograniczenie zachowań ryzykownych poprzez kształtowanie właściwych postaw. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podsumowaniem których były piękne plakaty stworzone przez naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy Gminnemu Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień za wspaniałe nagrody oraz słodkie upominki dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

07.12.2023

Wydarzenie to zgromadziło liczne grono wolontariuszy, ich opiekunów oraz dyrektorów placówek oświatowych z obszaru Gminy Ostróda, tworząc niepowtarzalną atmosferę jedności i solidarności. Uroczystość odbyła się w sali kameralnej amfiteatru w Ostródzie, co stworzyło idealne warunki do nawiązania bezpośrednich kontaktów między wolontariuszami.

Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Mikołaj nie hejtuje

07.12.2023

W Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie dziś był magiczny dzień. Dzięki Gminnemu Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień wszystkie klasy i oddziały przedszkolne otrzymały wspaniałe gry planszowe i słodki poczęstunek. Ogromne zdziwienie wywołały wizyty Mikołaja wraz z Panią Mikołajową i pomocnikiem:).

Mikołaj nie hejtuje

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka podtrzymuję mikołajkową tradycję

06.12.2023

6 grudnia od samego rana na korytarzach szkolnych krążyły dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Do najmłodszych przybył na saniach Święty Mikołaj, aby osobiście obdarzyć ich prezentami. Szkolna Drużyna Elfów na czele z Panią Dyrektor, odwiedziła wszystkich uczniów szkoły z koszem pełnym słodkości.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka podtrzymuję mikołajkową tradycję
Oświata

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szyldaku nagrodzeni w konkursie plastycznym #110LatHistorii

06.12.2023

Organizator konkursu plastycznego „#110LatHistorii” Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku spośród wielu prac nadesłanych z całego województwa warmińsko-mazurskiego, wybrał dwie prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku. Praca uczennicy klasy VIII Amelii Chodań została nagrodzona w kategorii 11-15 lat i zajęła III miejsce. W kategorii 7-10 lat również III miejsce zajęła praca plastyczna Jakuba Ochenkowskiego z klasy IV.

Idzbarscy naukowcy

06.12.2023

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii” to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Piąty etap programu Być jak Ignacy nosił tytuł „ Odnawialne źródła energii ”. Idzbarscy naukowcy zbierali informacje na temat odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii.

Idzbarscy naukowcy

Czwarty etap programu Być jak Ignacy w SP Idzbark

27.11.2023

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii” to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Czwarty etap programu Być jak Ignacy nosił tytuł „Ropa naftowa ”. Idzbarscy naukowcy dowiedzieli się, do czego wykorzystujemy ropę naftową i jakie ma ona właściwości. Nowa zabawa poświęcona była popularyzacji pioniera przemysłu naftowego — Ignacego Łukasiewicza! To świetna okazja, aby przypomnieć sobie oraz całej społeczności szkolnej o patronie programu. Drugoklasiści wykonali gazetkę szkolną na temat Ignacego Łukasiewicza, jego życia, wynalazków i dokonań. Nagranie filmiku o Ignacym, relacji z wykonania gazetki, to kolejne zadanie w ramach zabawy " Naukowe Koło Miesiąca" .

Czwarty etap programu Być jak Ignacy w SP Idzbark

Być jak Ignacy - Energia elektryczna

27.11.2023

Trzeci etap programu Być jak Ignacy nosił tytuł „Energia elektryczna”. Idzbarscy naukowcy odpowiadali na pytanie: Skąd płynie prąd? Drugoklasiści budowali proste obwody elektryczne, szukali izolatorów i przewodników, wykorzystali ziemniaki i jabłka do produkcji energii. Najważniejsze informacje i efekty pracy przedstawili społeczności szkolnej na mobilnej gazetce.

Być jak Ignacy - Energia elektryczna

Kino sferyczne w w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie

24.11.2023

W piątek w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie działy się niesamowite rzeczy. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki mieli okazję przeżyć niesamowite przygody dzięki udziałowi w seansach wyświetlonych w kinie sferycznym. Filmy dostosowane były do wieku widzów. Dzieciaki dowiedziały się między innymi jak funkcjonuje nasz organizm, co skrywa światło. Filmy dostarczyły nie tylko wielu wrażeń, ale też przekazały konkretną wiedzę.

Kino sferyczne w w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie