Konkurs poezji patriotycznej - fotorelacja

Konkurs poezji patriotycznej - fotorelacja

KRZYŻÓWKA NA DZIEŃ DOBRY

27.10.2018

Przez dwa dni (25-26.10.18.) wszyscy chętni czytelnicy mogli rozwiązywać w bibliotece krzyżówki literackie. Prawidłowo rozwiązane i podpisane krzyżówki wrzucano do skrzynki.  Nazwiska zwycięzców podamy na najbliższym apelu szkolnym.

KRZYŻÓWKA NA DZIEŃ DOBRY

PRÓBNA EWAKUACJA

22.10.2018

Próbna ewakuacja rozpoczęła się od alarmu (przerywany dzwonek szkolny w sekwencji 4:1).  Pracownicy szkoły i uczniowie  po usłyszeniu sygnału alarmowego opuścili obiekt szkolny 3 wyjściami  ewakuacyjnymi (szybko, spokojnie, bez tłoczenia się)  i zebrali się w miejscu zbiórki - na boisku szkolnym. Ćwiczenia ewakuacyjne zakończyły się złożeniem meldunku do obecnego na miejscu kapitana Łukasza Zaniewskiego z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Dzisiejsza ewakuacja (22.10.2018r.) była kolejną  okazją do sprawdzenia prawidłowego funkcjonowania systemów przeciwpożarowych oraz obowiązujących procedur. Podczas ewakuacji obecny był również Pan Andrzej Filipiuk – specjalista ds. BHP i  PPOŻ.

PRÓBNA EWAKUACJA
Szkoła Podstawowa w Durągu

LOTERIA: „WYPOŻYCZASZ – LOSUJESZ!”

19.10.2018

W dniu 19 października biblioteka szkolna zachęcała uczniów do odwiedzenia jej progów, oddania przeczytanych książek oraz sięgnięcia po nowe. Każdy wypożyczający w tym dniu książkę mógł wylosować drobną niespodziankę.

LOTERIA: „WYPOŻYCZASZ – LOSUJESZ!”

WYSTAWKA KSIĄŻEK

16.10.2018

Obchodom  Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca (16 października) w bibliotece szkolnej towarzyszyła wystawka książek pod hasłem: „Nie bój się pomagać innym”. Pierwsza pomoc to podstawowe czynności, jakie należy wykonać dla ochrony życia lub zdrowia w nagłych wypadkach do chwili przybycia lekarza bądź karetki pogotowia ratunkowego. Wystawka zawierała podstawowe informacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, których znajomość powinna być obowiązkowa.

WYSTAWKA KSIĄŻEK

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

16.10.2018

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca (16 października 2018 r.) w bibliotece szkolnej odbyły się pokazy i nauka  prawidłowej resuscytacji na szkolnych fantomach. Szybkie  podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować 2-3 krotny wzrost przeżywalności. Niestety obecnie tylko w trakcie co piątego pozaszpitalnego nagłego zatrzymania krążenia podejmowana jest resuscytacja. Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy i  resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

Lekcja w-f u inaczej.

15.10.2018

W poniedziałek 15 października uczniowe klas III gimnazjum wraz z opiekunami Piotrem Garnusz i Łukaszem Błażejewskim udali się na nietypową lekcje wychowania fizycznego do Lubawy w parku linowym. Zajęcia miały charakter spędzenia aktywnego czasu na świeżym powietrzu, kształtowania siły i mocy a także zwinnosci i koordynacji. Wszyscy uczestnicy zajęć poradzili sobie wcale z nie łatwymi torami przeszkód i pokonali je w odpowiednim czasie.

Lekcja w-f u inaczej.

Dzień Edukacji Narodowej - fotorelacja z apelu

14.10.2018
Dzień Edukacji Narodowej - fotorelacja z apelu

Konkurs historyczny i obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w szkołach

10.10.2018

10 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym  zorganizowanym w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Ostródzie. Organizatorem konkursu było Muzeum w Ostródzie. Podczas uroczystej gali, która odbyła się tego samego dnia w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku, wręczono nagrody zwycięzcom konkursu historycznego i literackiego oraz złożono podziękowania dyrektorom szkół i nauczycielom trzech ostródzkich samorządów za ich wkład w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs historyczny i obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w szkołach
Szkoła Podstawowa w Durągu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 1 października 2018r.

01.10.2018

Włączając się do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie kółka muzyczno – artystycznego działającego przy bibliotece szkolnej zaprosili chętnych uczniów i pracowników szkoły do wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych.

W repertuarze znalazły się utwory takie jak: „O mój rozmarynie”, „ Piechota”, „ Serce w plecaku”,* „ Pałacyk Michla", „ Niebieskooka”, „Rozszumiały się wierzby płaczące” ..... oraz cały szereg pieśni legionowych, a wśród nich  o ułanach, za którymi „ polecieć gotowa niejedna panienka, mężatka czy wdowa...”

Zapamiętaj!

* W Ostródzie znajduje się zabytkowy budynek, z przełomu XVIII i XIX wieku, w którym w 1945 roku mieszkał Michał Zieliński, żołnierz, poeta i kompozytor, twórca m.in. piosenki: „Serce w plecaku". Zabytkowa kamienica mieści się w centrum Ostródy, na ulicy Grunwaldzkiej . Fakt przebywania poety w tym miejscu dokumentuje wmurowana tablica.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 1 października 2018r.