Dzień Mamy i Taty w klasie VI

16.05.2018

Uczniowie klasy VI pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przygotowali krótkie wystąpienie związane ze zbliżającym się Świętem Mamy i Taty. 16.05.2018r. rodzice zostali zaproszeni na wspólne spędzenie środowego popołudnia. Młodzież przygotowała wiersze, poczęstunek oraz własnoręcznie wykonane upominki. W spotkaniu uczestniczył również pan Rafał Jarema Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

Dzień Mamy i Taty w klasie VI

Zaczęła się wymiana polsko - niemiecka

14.05.2018

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu od 13.05.2018r. gości piętnastoosobową grupę młodzieży z niemieckiej szkoły Joseph-König Gymnasium  Haltern.

Zaczęła się wymiana polsko - niemiecka

ŚWIĘTA MAJOWE

13.05.2018

Dnia 8 maja 2018r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Majowych. Uczniowie klasy VI pod opieką p. Anny Dobrowolskiej przygotowali krótkie wystąpienie, w którym przypomnieli najważniejsze informacje o ważnych świętach: Święcie Pracy, Dniu Flagi,  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i rocznicy zakończenia II wojny światowej.

ŚWIĘTA MAJOWE

28.04.2018

W dniu 27.04.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu pod opieką nauczycieli porządkowali tereny w okolicy szkoły. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. była walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Podczas zajęć poprzedzających akcję zwrócono szczególną uwagę na ograniczenie odpadów w najbliższej okolicy, na powtórne wykorzystanie plastikowych przedmiotów oraz na ograniczenie użytkowania popularnych reklamówek. Uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przygotowali przedstawienie ekologiczne poruszające problem nadmiernej ilości odpadów w naszym otoczeniu, zachęcali do recyklingu oraz segregacji. Organizatorami Akcji w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu byli: Albin Soboczyński Leśniczy Leśnictwa Durąg, Agnieszka Kocik-Zakrzewska nauczycielka geografii.

Szkoła Podstawowa w Durągu

Gminny Międzyszkolny Turniej „Kocham Cię Polsko”

27.04.2018

Dnia 26 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się Gminny Międzyszkolny Turniej „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było m.in. pogłębienie wiadomości o Polsce, przybliżenie aspektów historycznych, geograficznych, przyrodniczych i kulturowych Polski oraz integracja środowiska Gminy Ostróda w trakcie wspólnej zabawy. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Julia Łyskawa, Julia Kugler, Weronika Car, Iga Muraszko.

Gminny Międzyszkolny Turniej „Kocham Cię Polsko”

NASI GIMNAZJALIŚCI NAJLEPSI!

25.04.2018

24 kwietnia w Samborowie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

NASI GIMNAZJALIŚCI NAJLEPSI!
Szkoła Podstawowa w Durągu

Pierwsza edycja konkursu wojewódzkiego „Ptaki- literackie i fotograficzne impresje”

15.04.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w konkursie fotograficzno- literackim „Ptaki- literackie i fotograficzne impresje”. Naszą szkołę reprezentowały prace wykonane przez Zuzannę Nowak z klasy VII, Wiktorię Spychałę z klasy IIA oraz Annę Gawędę z klasy IIIB. Uczennice miały za zadanie wykonanie albumu przedstawiających różne ptaki z ornitofauny Polski. Komentarzem do każdej fotografii musiał być tekst zaczerpnięty z literatury pięknej (wiersz, fragment prozy lub dramatu), mówiący o ptaku z tej fotografii. Uczennice przygotowując prace konkursowe skorzystały z pomocy pana Albina Soboczyńskiego- leśniczego Leśnictwa Durąg oraz pana Bogdana Brewki- sekretarza, ornitologa Nadleśnictwa Olsztynek Dział Administracyjno- Gospodarczy. Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

APEL UPAMIĘTNIAJĄCY ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ

15.04.2018

13 kwietnia 2018r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający rocznicę zbrodni katyńskiej. Uczniowie klasy III a pod kierunkiem p. Anny Dobrowolskiej przygotowali krótkie wystąpienie, w którym przypomnieli tragiczne losy  bohaterów zbrodni katyńskiej, oficerów Wojska Polskiego, a także oficerów rezerwy: lekarzy, inżynierów, uczonych, nauczycieli akademickich, prawników, kapłanów, działaczy społecznych, dziennikarzy, literatów, urzędników, policjantów, leśników.

APEL UPAMIĘTNIAJĄCY ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Kolejna wygrana Wiktorii!

12.04.2018

Dnia 11 kwietnia 2018r. w bibliotece odbył się wewnątrzszkolny konkurs recytatorski. Jego celem było przede wszystkim kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji, ale także wyłonienie kandydatów, którzy wzięli udział w  konkursie gminnym. Laureatami konkursu na etapie szkolnym zostali: Weronika Spychała, Olaf Grotowski (uczniów przygotowała pani Teresa Pieczuro), Robert Kozłowski, Weronika Car (uczniów przygotowała pani Małgorzata Zajda), Wiktoria Spychała (uczennicę przygotowała pani Magdalena Jankowska) i Aleksandra Kijek (uczennicę przygotowała pani Anna Małecka).

Kolejna wygrana Wiktorii!

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2018

06.04.2018

Tegoroczny temat Światowego Dnia Zdrowia dotyczy powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.  „Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko tegoroczne hasło , ale też wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).  Dostęp do niezbędnej jakości opieki i ochrony finansowej nie tylko zwiększa zdrowie ludzi i długość życia, ale także chroni kraje przed epidemiami, zmniejsza ubóstwo i ryzyko głodu, tworzy miejsca pracy.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2018