07.03.2016

Wstępne spotkanie na temat wtargnięcia napastnika do placówki – Nie warto ryzykować !  zorganizowano po szkoleniu Dyrektorów dla społeczności Gimnazjum w tym Nauczyciele – Pracownicy i Uczniowie, aby przedstawić obrazowo sytuacje, jakie mogłyby mieć miejsce i jak należy  się zachować podczas takiego wtargnięcia napastnika do budynku Gimnazjum. Następnie zobowiązano poszczególnych nauczycieli do przedyskutowania obejrzanych wątków prezentacji multimedialnych z uczniami w poszczególnych klasach .

Turniej o dzban mleka Olszyn-04 marca 2016

04.03.2016

Turniej „ O dzban mleka” zorganizowany przez Agencję Rynku Rolnego w Olsztynie był imprezą sportowo-edukacyjną, w której udział wzięły drużyny z 16 gimnazjów województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to największa tego typu impreza w kraju. Uczestnicy Turnieju „O dzban mleka” musieli podczas różnych konkurencji wykazać się talentem sportowym, a także wiedzą z zakresu zdrowego żywienia. Organizatorzy przewidzieli konkurencje: siatkarskie, pytania z wiedzy o zdrowym żywieniu i produktach mlecznych. Rozgrywki zorganizowane przez ARR miały za zadanie między innymi kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.

Turniej o dzban mleka Olszyn-04 marca 2016

”Strzelec” O.S.W. J.S.

04.03.2016

W marcu w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu uczniowie mieli okazję zapoznania się z działalnością Jednostki Strzeleckiej ”Strzelec” O.S.W. J.S. Członkowie tej organizacji opowiadali o swojej pasji oraz zachęcali młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu.

”Strzelec” O.S.W. J.S.
Szkoła Podstawowa w Durągu

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt ,,Przyjaciele Staszica 2016”

03.03.2016

Dnia 03.03.2016r w Ostródzie rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt reprezentujących gimnazja z powiatu ostródzkiego. Do rozgrywek   zgłosiło się 6 drużyn.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt ,,Przyjaciele Staszica 2016”

Kolejny raz w 2016r. pamiętaliśmy o Żołnierzach Wyklętych

03.03.2016

Kolejny raz w 2016r. pamiętaliśmy o Żołnierzach Wyklętych:

Kolejny raz w 2016r. pamiętaliśmy o Żołnierzach Wyklętych

01.03.2016

Spotkanie z udziałem przedstawicieli szkół, które realizują program Szkoła Promująca Zdrowie odbyła się także w dniu 01 marca 2016r. w Gimnazjum Nr 7 im. Ignacego Krasickiego w Olsztynie.

Apel szkolny

29.02.2016

29 lutego 2016 r. w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbył się apel, na którym wręczone zostały nagrody i podziękowania dla uczniów za udział w licznych konkursach, zawodach sportowych i uroczystościach. Pani Dyrektor Grażyna Lipińska przekazała gratulacje nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniów do konkursów i zawodów. Opiekun szkolnego wolontariatu p. Anna Błaszkiewicz podziękowała wolontariuszom za działalność na rzecz pomocy innym, w tym szczególnie za przygotowanie balu noworocznego dla najmłodszych.

Apel szkolny
Szkoła Podstawowa w Durągu

Ostródzki Bieg Pamięci Tropem Wilczym-impreza objęta Narodowym Patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy

26.02.2016

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 26 lutego 2016roku młodzież z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięła udział w Biegu będącego hołdem składanym bohaterskim spadkobiercom AK .

Szkolny ogród dydaktyczny

26.02.2016

Za zgodą i z inicjatywy Pani Grażyny Lipińskiej Dyrektora Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu podjęliśmy działania zmierzających do uzyskania Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego. Uczniowie klasy IB na zajęciach ekologicznych w dniu 23 lutego 2016r. pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej oraz pana Albina Soboczyńskiego Leśniczego Leśnictwa Durąg zawieszali budki lęgowe dla ptaków na terenie przyszkolnym.

Szkolny ogród dydaktyczny
Szkoła Podstawowa w Durągu

Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców ,,Przyjaciele Staszica 2016” 24.02.2016r.-Ostróda

24.02.2016

Dnia 24.02.2016r w Ostródzie rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców reprezentujących gimnazja z powiatu ostródzkiego. Do rozgrywek   zgłosiło się 7 drużyn.