Bezpieczne lato z piłką nożną

Sport 19.09.2013

Od 1 maja do 31 października bieżącego roku, w Gminie Ostróda, realizowany jest program „Bezpieczne Lato z piłką nożną”. Zajęcia odbywają się w Turznicy, 2 razy w tygodniu. Uczestnikami programu są dzieci i młodzież w wieku od 8 - 14 lat.

Założeniem programu jest propagowanie zdrowego stylu życia, będącego alternatywą dla uzależnień i zachowań ryzykownych oraz rozwój umiejętności ruchowych. Celem projektu jest ukazanie dzieciom i młodzieży możliwości i form spędzania wolnego czasu bez używek i przemocy.

Klub Sportowy „Płomień” z Turznicy bardzo serdecznie i życzliwie przyjął pod swoje skrzydła najmłodszych piłkarzy. Chłopcy bardzo gorąco dziękują swoim instruktorom, Januszowi Sadowskiemu, Łukaszowi Sadowskiemu oraz Kamilowi Maszkało. Dzięki nim mają możliwość poznawać tajniki gry w piłkę nożną, uczą się postawy „fair play” podczas rywalizacji sportowej oraz kształtują nawyki etycznego postępowania w życiu sportowym i codziennym.

Program współfinansowany jest z funduszy gminnych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów uzależnień. Każdy uczestnik zespołu otrzymał strój sportowy, który dał dzieciom poczucie jedności i integracji z zespołem, jednocześnie promując Gminę Ostróda.

Młodzi piłkarze mają na swoim koncie już pierwsze sukcesy. Historyczną pierwszą bramkę dla drużyny młodzików strzelił Wiktor Kordek. Serdecznie gratulujemy!

Osoby biorące udział w projekcie:

1. 1.Chodakowski Marek
  2. 2.Dwórznik Maciej