Budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych przyszkolnych w miejscowościach Durąg i Pietrzwałd

Inwestycje funudusz rządowy 23.02.2022

Gmina Ostróda zrealizowała zadanie pn: „Budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych przyszkolnych w miejscowościach Durąg i Pietrzwałd”. Wykonawca w/w zadania został wyłoniony zgodnie z ustawą Pzp - Eversport Sp. z o.o., ul. Kiresnowskiego 12/20, 03-161 Warszawa za łączną kwotę brutto 2 157 080,34 zł. Zadanie, w kwocie 846 700,00 zł dofinansowane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

 

Boiska wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej przeznaczone są na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów i  wychowanków Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie. Służą również społecznościom lokalnym Sołectw Durąg i Pietrzwałd jak również całej Gminy Ostróda.

 

Na obiektach dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy bardzo często i licznie uprawiają piłkę ręczną, mini piłkę nożną, piłkę siatkową, koszykową oraz tenis ziemny. Boiska wyposażone są w oświetlenie, które pozwoliło wydłużyć czas ich funkcjonowania, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Aktywne spędzanie czasu na nowoczesnych obiektach stało się bardzo modne w obydwu miejscowościach.