Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Górka

Inwestycje gminne 30.10.2015

27 października 2015r. dokonano odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Górka”. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 630 000,00zł. Zadanie zostało zrealizowane przy zaangażowaniu środków z Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie w kwocie 176 500,00zł.

Realizacja w/w przedsięwzięcia pozwoli skanalizować w latach 2015 – 2016 miejscowość Worniny, gdyż ścieki z miejscowości Worniny trafią poprzez rurociągi tłoczne do zbiorczej przepompowni ścieków w m. Górka.

W ramach zrealizowanej inwestycji wykonano:
- sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej,
- kanalizację sanitarną tłoczną,
- zbiorcze przepompownie ścieków,
- przydomowe przepompownie ścieków

Wykonawcą w/w zadania była Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rybnie, która została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego.

Realizowane inwestycje wodno-kanalizacyjne stawiają Gminę Ostróda w czołówce gmin wiejskich pod względem uzbrojenia infrastrukturalnego w tym zakresie. Z pewnością w perspektywie przyniesie to pożądany rozwój gospodarczy i społeczny.