Dostosowanie obiektu dla potrzeb świetlicy wiejskiej w Warlitach Wielkich

Gmina 19.10.2023

Koło Gospodyń Wiejskich w Warlitach Wielkich we współpracy z Gminą Ostróda zrealizowało zadanie inwestycyjne pn. „Dostosowanie obiektu dla potrzeb świetlicy wiejskiej w Warlitach Wielkich”, którego celem jest zwiększenie dostępu mieszkańców do infrastruktury umożliwiającej aktywność ruchową i aktywne formy wypoczynku poprzez przebudowę istniejącego niezagospodarowanego budynku na świetlicę wiejską będącą miejscem prowadzenia różnych form rekreacji umysłowej lub fizycznej. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dzięki tej wspaniałej inicjatywie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz Gminy Ostróda mieszkańcy Warlit Wielkich, wsi w której nie było do tej pory miejsca przystosowanego do potrzeb lokalnej społeczności, mieszkańcy mają możliwość integrowania się i organizacji różnych spotkań. Dostosowanie budynku po byłej kotłowni do potrzeb świetlicy wiejskiej umożliwi realizację wielu zamierzeń, w tym spotkań dla dzieci, młodzieży i osób starszych, które niewątpliwie na długo pozostaną w pamięci społeczności lokalnej i przyczynią się do integracji oraz rozwoju kulturalnego mieszkańców wsi Warlity Wielkie. Koło Gospodyń Wiejskich Warlity Wielkie nie traci czasu, na świetlicy już odbywają się warsztaty kulinarne i rękodzielnicze związane z niematerialnym dziedzictwem regionu, które licznie przyciągają mieszkańców, szczególnie dzieci i osoby starsze. Inwestycja, z pewnością pozytywnie wpłynie na poprawę jakości życia oraz zwiększy aktywizację mieszkańców wsi.