Dzień Bajkowy w ZPS w Tyrowie

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 10.05.2019

Dnia 9 maja br. w naszym zespole po raz pierwszy zorganizowany został „Dzień Bajkowy”. Był to bardzo udany dzień, obfitujący w wiele atrakcji! Dzieci miały okazję przebrać się za swoją ulubioną postać bajkową.Dzieciaki zostały wprowadzone w świat bajki, uczestnicząc w przedstawieniu, które zaprezentowali uczniowie z kl. V a, VI i VIII pod opieką pani Bogumiły Jabłonki i pani Doroty Czarnik. Urzekający śpiew Oliwii Drożdż z kl. VII, pozwolił nam na chwilę przenieść się do bajek H.CH. Andersena.

Po spektaklu kolejną niespodzianką dla przedszkolaków i uczniów był teatrzyk kamishibai, czyli teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Panie bibliotekarki z Gminnego Centrum Kulturalno -  Bibliotecznego w Samborowie wykorzystały technikę czytania/opowiadania, wywodzącą się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Po czytaniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój Bajkowy Bohater”, który został zorganizowany przez pedagoga szkolnego i bibliotekarza we współpracy z GCKB w Samborowie. Wpłynęło aż 95 prac.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu nagrodzono:

Kl. VII – VIII

1. Agata Jasik
  2. Miłosz Banacki
  3. Lena Gończ

Nagrody na konkurs, za które bardzo dziękujemy, zostały zasponsorowane przez Gminne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Samborowie.