DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GIMNAZJUM IM. ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W DURĄGU

Gmina 19.10.2012

Dnia 15 października 2012 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą zaproszono przedstawicieli samorządowych władz lokalnych oraz nauczycieli emerytów i rencistów. Swoją obecnością zaszczycili Pan Bogdan Bartnicki Wójt Gminy Ostróda, Pan Zdzisław Kugler sołtys wsi Durąg, Pastor Zbigniew Reichelt oraz  pracownicy Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

Uroczystość przygotowała młodzież klasy IIIA we współpracy z Samorządem Uczniowskim, czując potrzebę podziękowania za trud, misję, uśmiech i poświęcony czas. Natomiast Pani Dyrektor podziękowała wychowawcom, nauczycielom  i wszystkim pracownikom szkoły. Po powitaniu przybyłych gości uczniowie przedstawili program artystyczny, składający się z życzeń, piosenek, utworów granych na gitarze wykonanych przez Adriana Górskiego oraz Kabaretu pt ,,Rada Pedagogiczna” zagranego przez Beatę Spychała, Jarosława Pawlasa oraz Radosława Uchala. Na zakończenie wszyscy uczniowie przy akompaniamencie gitar zaśpiewali tradycyjne ,,Sto lat” oraz wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom oświaty przybyłych na uroczystość. Następnie Pani Grażyna Lipińska Dyrektor Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu podsumowała pracę wszystkich pracowników w roku szkolnym 2011/2012 podkreślając liczne sukcesy za co wręczyła podziękowania i nagrody Dyrektora najbardziej zasłużonym pracownikom.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Ostróda Pan Bogdan Bartnicki, słowami: ,,Nie wiem czy istnieje drugi tak odpowiedzialny zawód. Kształtujecie nowe pokolenia Polaków, obraz przyszłej Polski i za to chciałbym Wam serdecznie podziękować. To jest ciężki i odpowiedzialny zawód” - mówił podczas uroczystości, wręczając na ręce Pani Dyrektor Grażynie Lipińskiej bukiet kwiatów.

Wszystkim pracownikom oświaty życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności.