DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZYDOWIE

Gmina 19.10.2012

14 października obchodzony jest w Polsce jako Dzień Edukacji Narodowej, który zastąpił dawniejszy Dzień Nauczyciela. Data święta związana jest z utworzeniem w 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej powstałej po rozwiązaniu zakonu jezuitów, który sprawował piecze nad nauką dzieci i młodzieży w Rzeczypospolitej. Zgodnie z tą tradycją 15 października br. w Szkole Podstawowej w Brzydowie miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Program artystyczny przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy trzeciej. Występy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Pani Dyrektor Beata Kucharczuk złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz wręczyła nagrody dyrektora. Na uroczystość przybyli liczni zaproszeni goście: Wójt Gminy Ostróda Pan Bogdan Bartnicki, ksiądz Prałat Józef Bielawski, Pastor Zbigniew Reichelt, Radny Jan Żeberek, sołtys Mirosław Siemianowski, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Bożena Zakrzewska, jej zastępca Pani Elżbieta Kowalska, skarbnik Pani Teresa Kapinos oraz emerytowane pracownice szkoły Pani Elżbieta Wierzchowska i Pani Halina Ryś. Na zakończenie Pan Wójt Bogdan Bartnicki życzył wszystkim zadowolenia z wykonywanej pracy, wielu sukcesów oraz powodzenia w życiu osobistym.

Wszystkim pracownikom oświaty życzymy szacunku i zrozumienia, realizacji planów i zamierzeń zawodowych oraz wszelkiej pomyślności.