Dzień z Niepodległą - Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Szyldaku

Oświata 10.11.2023

Społeczność szkolna świętowała Dzień Niepodległości. Obchody rozpoczęły się uroczystym apelem, który przybliżył trudną drogę do Niepodległości. Ważne słowa padały z ust uczniów o wolności, pamięci, miłości do Ojczyzny. Jedno jest pewne, jeśli darzysz swój kraj szacunkiem, jesteś jemu oddany i gotowy do obrony, z pewnością jesteś wielkim patriotą. Dopełnieniem uroczystości było oddanie hołdu poległym Polakom. Zapłonął znicz i złożone zostały kwiaty pod Kamieniem Pamięci. Świętowanie zakończył  II Bieg dla Niepodległej, po którym uroczyście wręczono zawodnikom pamiątkowe medale i dyplomy. Dzień ten był pełen emocji, zadumy i dziecięcej radości. 

 

Dzień później odbył się XXI Szkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W zmaganiach wzięły udział cztery drużyn z Tyrowa, Zwierzewa, Szyldaka i Grunwaldu. Po wyrównanej walce zwyciężył zespół z Tyrowa, przed Zwierzewem, Grunwaldem i Szyldakiem. Spotkania sportowe z okazji święta stały się już elementem tradycji szkoły i społeczności lokalnej.

Pamiątkowe puchary dla trzech najlepszych drużyn w imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogdana Fijasa i swoim wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szyldaku Robert Pestkowski.