Eliminacje gminne Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Sport 24.04.2013

Komunikat z eliminacji gminnych Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  zorganizowanych w dniu 18 kwietnia 2013r.  w Szkole Podstawowej w Szyldaku.

18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Szyldaku odbyły się eliminacje gminne Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nich udział sześć drużyn ze szkół podstawowych:

Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny z Idzbarka,
Szkoła Podstawowa w Brzydowie,
Szkoła Podstawowa w Szyldaku,
Szkoła Podstawowa w Samborowie,
Szkoła Podstawowa w Pietrzwałdzie,
Szkoła Podstawowa w Zwierzewa.

Równolegle z rywalizacją szkół podstawowych odbyły się eliminacje szkół gimnazjalnych gminy Ostróda. Stawiły się drużyny z:

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lipowie,
Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu,
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Samborowie,
Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Ostródzie

Łącznie do turnieju przystąpiło 18 uczniów szkół podstawowych i 12 szkół gimnazjalnych. Turniej rozegrano w dwóch etapach tj. uczniowie napisali test sprawdzający wiadomości z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, następnie zawodnicy musieli się wykazać jazdą sprawnościową po torze przeszkód. W efekcie rywalizacji I miejsce wśród szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa w Szyldaku, zaś wśród gimnazjów bezkonkurencyjne było Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu. Te dwie drużyny reprezentować będą Gminę Ostróda w eliminacjach powiatowych.

Gminę Ostróda w eliminacjach powiatowych reprezentować będą: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku w składzie: Kamila Świerczyńska, Karolina Drwęcka oraz Rafał Pijanowski. Reprezentacja Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu to: Małgorzata Trzcińska, Jakub Wels, Radosław Uchal. Organizatorem eliminacji gminnych oraz fundatorem nagród był Urząd Gminy w Ostródzie

Miejsca poszczególnych szkół podstawowych po eliminacjach:

I   Szkoła Podstawowa w Szyldaku,
II  Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Idzbarku,
III Szkoła Podstawowa w Zwierzewie.
IV Szkoła Podstawowa w Brzydowie,
V  Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie (szkoła podstawowa)
VI Szkoła Podstawowa im. Jana Karola Sembrzyckiego w Pietrzwałdzie,

Miejsca poszczególnych szkół gimnazjów po eliminacjach:

I   Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu,
II  Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Ostródzie.
III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lipowie,
IV Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie (gimnazjum)

Najlepsi zawodnicy wśród szkół podstawowych:

Michał Mazik – Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Idzbarku,
Kamila Świerczyńska – Szkoła Podstawowa w Szyldaku,
Dawid Rydel – Szkoła Podstawowa w Brzydowie,

Najlepsi zawodnicy wśród szkół gimnazjalnych:

Małgorzata Trzcińska – Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu,
Kamil Graczyk – Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Ostródzie.
Jakub Wels – Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu,

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały: puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Również najlepsi zawodnicy obdarowania zostali nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

Autor : Robert Pestkowski