Festyn zdrowia "Czas na zdrowie"

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 11.06.2016

Sobota 04.06. 2016r. upłynęła pod znakiem zdrowia. W Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie odbył się festyn pod hasłem ,,CZAS NA ZDROWIE”. Placówka promująca zdrowie musi podejmować różnorodne działania mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Nie zabrakło pomysłów i tym razem. Uczniowie przygotowali przepiękne plakaty, które zdobiły boisko szkolne. Stoły uginały się pod ciężarem pyszności przygotowanych z owoców i warzyw. Były świeżo wyciskane soki owocowe. Pychota i samo zdrowie! Jak zawsze bardzo pomogli rodzice, a także sponsorzy. Mieliśmy przepyszną zupę pomidorową z Centrum Dobrego Smaku oraz świeżutkie owoce z Giełdy Owocowo – Warzywnej z Olsztyna. Dziękujemy wszystkim, którzy tak chętnie i bezinteresownie nam pomagają.

Dbanie o zdrowie to jednak nie tylko prawidłowa dieta, ale także ruch. Zadbano i oto. Odbyły się konkurencje sportowe: wyścigi rzędów, żonglerka , skoki przez linę, strzały na bramkę. Było przy tym wiele śmiechu i zabawy. Czasem nasze zdrowie zależy od prawidłowo udzielonej pierwszej pomocy. Dziś mieliśmy okazję nauczyć się jak udzielać takiej pomocy. Przybyła do nas załoga karetki z Grupy PCK Ostróda i ratownicy uczyli dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Pogoda również sprzyjała dzisiejszej imprezie a przed przegrzaniem ochronili nas strażacy z OSP Samborowo, którzy zafundowali dzieciakom prysznic. Świetna sprawa przy takim upale! Nie zabrakło też rozrywki. Przygotowane zostały fantastyczne występy artystyczne. Znaleźliśmy się przez parę chwil na urodzinach Zeusa na Olimpie. Znamienite towarzystwo! Świetne przedstawienie w wykonaniu klasy V i autorstwa uczniów tej klasy. Doskonały był również występ przedszkolaków. Taniec dziewczynek zachwycił subtelnością wykonania, natomiast chłopcy byli fantastycznie wyrafinowani w swoim wykonaniu. Jak zwykle pięknie zaśpiewał szkolny chór. Tańce w wykonaniu dziewcząt z klasy II i IV były perfekcyjne. To była kolejna, bardzo udana impreza środowiskowa, która zgromadziła nie tylko mieszkańców Tyrowa, ale również gości. Odwiedziła nas pani Janina Roman, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Gminy w Ostródzie, Pani ElżbietaTomczyk Sołtys wsi Tyrowo. Miło jest, gdy na zorganizowanej imprezie pojawiają się goście. A jeszcze, gdy wszyscy uczestnicy są zadowoleni, to wtedy widać sens podejmowania takich działań.