Finał wojewódzki XIII turnieju piłki nożnej U-10 "Z podwórka na stadion" -Tymbark Cup

Sport 19.11.2013

We wtorek, 4 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Sienkiewicza 1 w Iławie rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o mistrzostwo Polski w kategorii U-10 i słynny już Puchar Tymbarku, rywalizowało aż 36 drużyn ( w tym13 zespołów dziewcząt). Główną nagrodą w tegorocznym turnieju jest wyjazd zwycięskiej drużyny na mecz Polska–Anglia na stadion Wembley.

W kategorii dziewcząt powiat ostródzki reprezentowała drużyna Kormorana Brzydowo, która w ubiegłym roku zajęła siódme miejsce w finale polski. Jednakże każde zawody rządzą się swoimi prawami i o niespodzianki nie jest trudno. Dlatego nasza drużyna podeszła do każdego meczu z należytym respektem. Pierwsze dwa mecze wysoko wygrane w grupie z reprezentacjami powiatów Olecko 10:2 i Elbląg 12:1 dawały zastrzyk optymizmu. W ćwierćfinale przypadła nam drużyna z Korsz ,która równie wysoko „poległa" 11:0. 4 drużyny , które pozostały na polu walki to zespoły bardzo często rywalizujące o podium. Olsztyn -miasto reprezentowała SP18 Stomilowcy, Gminę Olsztyn S.P. Gietrzwałd, Pisz drużyna z Białej Piskiej a gminę Ostróda Kormoran Brzydowo. Pierwszy półfinał wygrała S.P.18 4:1 natomiast w drugim meczu padł wynik 8;0 dla Kormorana. W finale postawa reprezentantek Ostródy nie rozczarowała kibiców i we wspaniałym stylu zwyciężyły strzelając 8 bramek przy stracie 1 . Cała drużyna zasłużyła swą postawą na wyróżnienie, lecz szczególnie Ola Studzińska S.P. Stare Jabłonki, która ponownie została królem strzelców oraz Sandra Hudzia S.P. Brzydowo wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. W tym roku piłkarki LU KS Kormoran są w doskonałej formie ponieważ zdobyły dwa tytuły mistrzyń województwa – U- 11 Orange Cup oraz U- 10 Tymbark Cup dzięki czemu zakwalifikowały się na dwa finały ogólnopolskie . Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a to właśnie jest jedną z głównych idei tego Turnieju. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jak co roku warmińsko-mazurski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fantastycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play. LUKS KORMORAN : Karolina Brodzińska, Wiktoria Chęcińska, Sandra Hudzia, Wiktoria Kaczmarczyk, Oliwia Spychała, Aleksandra Studzińska, Aleksandra Śledź, Julia Śledź, Dominika Śledź.

Tekst: Jacek Lorenc