Gladius Cup 2013 - Ostródzki Festiwal Sztuk Walki

Sport 09.10.2013

W dniu 12.10.2012 r. w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki 22A, odbędzie się czwarta edycja turnieju organizowanego przez Stowarzyszenie Gladius pod nazwą „Gladius Cup 2013 - Ostródzki Festiwal Sztuk Walki”.

Zawody mają formułę otwartą to znaczy, że do startu organizator Marcin Dziliński zaprosił zawodników ćwiczące w ostródzkich sekcjach sztuk walki oraz zaprzyjaźnione kluby z kraju. „Zeszłoroczny turniej udał się znakomicie, rozegraliśmy wiele konkurencji dla dzieci i młodzieży ćwiczącej w naszym mieści, nie zabrakło też zaprzyjaźnionych klubów z województwa. Wszyscy startujący mogli sprawdzić swoje umiejętności ale przede wszystkim była to doskonała okazja do zabawy. W tym roku ponownie nasz klub zaprosił do udziału w zawodach ćwiczących w naszym mieście, gminie, powiecie zawodników zrzeszonych w klubach Judo, Karate, MMA, Aikido. Przygotowany regulamin konkurencji pozwoli najmłodszym wykazać się szybkością, zręcznością, koordynacją czyli cechami rozwijanymi w każdej sztuce walki. Dla starszych przygotowaliśmy konkurencje walk. Pomysł organizacji turnieju spotkał się z przychylnością władz samorządowych. W tym roku zawody rozgrywane będą pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Pana Bogusława Fijas. Organizację turnieju wsparł też Burmistrz Ostródy Pan Czesław Najmowicz. Festiwal to okazja do zaprezentowania widzom wszystkich sekcji ćwiczących w naszym mieście. Tegoroczna edycja turnieju podsumuje też 10 lat działalności sekcji Taekwon-do w Ostródzie. Wszystkich mieszkańców Ostródy zapraszamy do kibicowania zawodnikom startującym w zawodach już w sobotę 12.10.2013 r. od godz. 10.00.”