GMINA OSTRÓDA NA PIKNIKU EKOLOGICZNYM W OLSZTYNIE

Gmina 24.06.2013

Podczas Pikniku Ekologicznego, który odbył sie w Parku Jakubowym w Olsztynie 15 czerwca br. Gmina Ostróda promowała zrealizowane na jej terenie projekty środowiskowe współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Stoisko wspierały uczennice Gimnazjum w Durągu, przedstawiające działania zrealizowane w ramach akcji "Sprzątanie Warmii i Mazur".

Organizatorem pikniku był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który w tym roku świętował 20 lat istnienia. Celem ekologicznej imprezy w Parku Jakubowym w Olsztynie była edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. W programie znalazło się wiele konkursów i zabaw, w których chętnie brały udział dzieci angażując też swoich rodziców. Była to dobra okazja do wspólnego poszerzenia wiedzy o przyrodzie Warmii i  Mazur.