Gmina Ostróda na Wojewódzkich Igrzyskach Wsi

Sport 27.03.2012

24 marca 2012r.  reprezentacja Gminy Ostróda uczestniczyła w Wojewódzkich Zimowych Igrzyskach Wsi o Puchar Marszałka Województw. Gospodarzem imprezy w tym roku była miejscowość Iłowo-Osada. W  Igrzyskach  wzięło  udział  13-ście   gmin  :  Gietrzwałd,  Godkowo,  Iława,  Iłowo – Osada,  Jeziorany,  Kurzętnik,  Lubomino,  Morąg,  Nowe Miasto  Lubawskie,  Ostróda,  Purda,  Rybno  i  Świątki.  Zawodnicy startowali w 17 konkurencjach – m.in. rzutki, unihokej, kręgle, szachy, brydż sportowy, warcaby, tenis stołowy, podnoszenie odważnika, wielobój rodzinny, przeciąganie liny.

Poziom sportowy większości drużyn był bardzo wyrównany.

Nasza reprezentacja, na czele z Wójtem Gminy Ostróda zajęła czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji. Różnice punktowe między drużynami były bardzo niewielkie. Do miejsca na podium zabrakło nam tylko 2 punkty.

Serdeczne podziękowania kierujemy do  wszystkich zawodników, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas na start w zawodach i godne reprezentowanie naszej gminy na igrzyskach.