Gmina Ostróda ufundowała kolonie letnie dla dzieci

Gmina 12.07.2016

Dzieci z terenu Gminy Ostróda wyjechały już na kolonie do miejscowości Rzucewo na turnus 10-dniowy. Rzucewo to miejscowość położona na krawędzi klifu Morza Bałtyckiego na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Posiada swoisty mikroklimat, zapewniający wspaniałe warunki wypoczynku. Program kolonii zawiera wiele atrakcji m.in.: wycieczka do Trójmiasta, Helu, Juraty, zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu, rejs statkiem oraz wiele innych. Program kolonii oprócz bogatego programu wypoczynku obejmuje także zajęcia profilaktyczne o szkodliwości i skutkach spożywania alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających, a także stosowania przemocy. Wypoczynek dzieci sfinansowany został z funduszy gminnych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów uzależnień.