Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.

Oświata 04.09.2023

Dzisiaj w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/24. Uczestniczyli w niej licznie zebrani zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Św. Wojciecha, którą Ks. Proboszcz Leszek Nowak odprawił w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Po mszy zaproszeni goście, wraz z uczniami i ich rodzicami, udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się uroczyste spotkanie połączone z pasowaniem na ucznia. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, gospodarz dzisiejszej uroczystości, serdecznie powitał zaproszonych gości, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników, a w szczególności najmłodsze dzieci, które po raz pierwszy miały przekroczyć progi szkoły.
 
Po przemówieniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym dokonano pasowania na ucznia. Na pamiątkę uroczystości, a także, aby umilić pierwszakom początek nauki w szkole, wszyscy przyjęci w grono uczniów otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 
Po oficjalnej części, uczestnicy uroczystości obejrzeli montaż słowno – muzyczny wykonany przez uczniów klasy V i VI.