Gminna Liga Halowa Piłki Nożnej w sezonie 2012/2013

Sport 16.11.2012

Wójt Gminy Ostróda, oraz Ludowy Klub Sportowy „Płomień Turznica” zapraszają amatorów i miłośników piłki nożnej do udziału w I edycji Ostródzkiej Gminnej Ligi Halowej Piłki Nożnej w sezonie 2012/2013.

Regulamin Ostródzkiej Gminnej Ligi Halowej Piłki Nożnej w sezonie 2012/2013

CELE LIGI:

- popularyzacja piłki nożnej wśród mieszkańców,

- propagowanie aktywności sportowej,

- wyłowienie Mistrza Gminy Ostróda w halowej piłce nożnej amatorów.

ORGANIZATOR:

- LKS „Płomień” Turznica - Gminne Zrzeszenie LZS,

- Referat Oświaty Kultury i Sportu (Urząd Gminy),

- ZS w Samborowie.

TERMIN i MIEJSCE

Rozgrywki sezonu 2012/2013 będą się rozgrywały w hali sportowej Zespołu Szkół w Samborowie w sobotę. Terminy zostaną podane w oddzielnym komunikacie po rejestracji zgłoszonych drużyn.

UCZESTNICY:

- drużyny z Gminy Ostróda,

- każda drużyna do rozgrywek może zgłosić 12 zawodników (ukończony 15 rok życia, zgoda prawnych opiekunów),

- w jednym sezonie zawodnik może reprezentować tylko jedną drużynę,

- w przypadku gry nieuprawnionego zawodnika zespół zostanie ukarany walkowerem.

PRZEPISY OGÓLNE I PUNKTACJA

1. Wszystkie mecze rozgrywane są zgodnie z aktualnymi przepisami gry piłki halowej.

2. Drużyna przystępująca do meczu musi posiadać koszulki w tym samym kolorze i oznaczone numerami.

3. Wszystkie drużyny obowiązuje ustalony przed rozgrywkami terminarz.

4. Za usterki i szkody stwierdzone w szatniach odpowiedzialność ponoszą kierownicy drużyn.

5. Złożenie wypełnionego i podpisanego kwestionariusza zgłoszeniowego oznacza akceptację regulaminu.

6. O zajętych miejscach w rozgrywkach decydują w kolejności:

a) większa ilość zdobytych punktów z całości rozgrywek,

b) w przypadku równej ilości punktów przez:

- dwa zespoły - bezpośrednie spotkanie,

- trzy i więcej tzw. mała tabela (wyniki spotkań bezpośrednich).

● większa różnica bramek z całości,

● większa ilość zdobytych bramek,

● mniejsza ilość straconych bramek.

Punktacja: za zwycięstwo - 3 pkt., remis - 1 pkt., przegrana - 0 pkt.

NAGRODY i WYRÓŻNIENIA

- najlepsze trzy zespoły ligi otrzymają Puchary Wójta Gminy Ostróda,

- za zajęcie miejsc IV - VI statuetki,

- wszystkie uczestniczące drużyny dyplomy,

- prowadzona będzie klasyfikacja strzelców.

SPRAWY RÓŻNE

- organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej i cywilnej w zakresie poniesionych szkód na zdrowiu i mieniu biorących udział w rozgrywkach,

- drużyny mają prawo składania pisemnych protestów do organizatora dotyczących spraw regulaminowych,

- zawodników i sędziów ubezpiecza organizator,

- organizator zastrzega sobie prawo ostatecznego rozstrzygania spraw, które nie zostały ujęte w niniejszym regulaminie,

- koszty przejazdu na mecze porywają drużyny we własnym zakresie.

SYSTEM ROZGRYWEK

- zespoły grają systemem każdy z każdym, mecz i rewanż,

- w drużynie występuje czterech zawodników w polu + jeden bramkarz.

Zgłoszenia zespołów na dołączonym formularzu należy przesłać na: e-mail , lub dostarczyć do Urzędu Gminy pok. 218 (pn - pt) w godz. 7.30 -15.30. Wszelkie informacje można uzyskać pod tel. 89 67 60 718 (pn-pt) w godz. 7.30-15.30. Waldemar Cieśluk.

TERMIN ZGŁOSZEŃ (nieprzekraczalny) do 23 .11. 2012 r. do godz. 14.00. Kierowników drużyn, które zgłoszą się do ligi zapraszam na spotkanie organizacyjne w dniu 27 listopada br. w sali sesyjnej nr. 401 Urzędu Gminy w Ostródzie, o godz. 16.00. Na spotkaniu omówione zostaną sprawy finansowe i inne nie ujęte w regulaminie.