Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Gmina 08.11.2019

W Samborowie odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Gospodarzami uroczystości byli: Wójt Gminy Ostróda, Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie i Dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Po raz kolejny zaproszeni goście, społeczność lokalna oraz uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie spotkali się przy obelisku upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Andrzej Pęziński wygłosili okolicznościowe przemówienia. Uczniowie Zespołu Szkół w Samborowie wystąpili z krótkim programem artystycznym, którego ideą przewodnią było hasło WOLNOŚĆ. Na zakończenie przy pomniku złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Cała uroczystość odbyła się w asyście sztandaru Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie oraz druhów OSP w Samborowie.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do Gminnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, gdzie wysłuchali laureatów Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej oraz obejrzeli widowisko przygotowane przez członków koła teatralnego. Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau wręczył nagrody laureatom gminnych konkursów o charakterze patriotycznym.

Cieszymy się, że pamiątkowy obelisk stał się miejscem integrującym społeczność lokalną wokół idei patriotycznych. Za Seneką zaś powtarzamy: „Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.