Oświata 23.04.2024
Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie odbył się I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Niezłe Ziółko” pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.
Licznie zebranych uczestników oraz ich opiekunów powitała Pani Ewa Malinowska Kierownik Referatu Oświaty Gminy Ostróda oraz Pani Anna Jaworska Dyrektor Szkoły. Przed uczestnikami konkursu postawiono wysoką poprzeczkę, musieli się wykazać znajomością zasad ortograficznych oraz umiejętnością ich stosowania.

Pomysłodawcy konkursu, Pani Magdalena Rembecka-Ratajczak oraz Pan Janusz Jaworski, nawiązali tematyką do realizowanego w szkole projektu noszącego tytuł „Ekologiczny zakątek ziołowo – sensoryczny w Lipowie”. W związku z tym, w konkursowych testach pojawiły się zioła z problematyczną pisownią takie jak: bluszczyk kurdybanek czy przetacznik ziele. Konkurs odbył się za pomocą platformy edukacyjnej. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

W niektórych przypadkach o miejscu na podium decydowały sekundy. Prawidłowy przebieg konkursu nadzorowała komisja w składzie: Pani Dyrektor Anna Jaworska, Pani Anna Małecka ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku oraz Pani Monika Kowalczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Informujemy, że zwycięzcami zostali:

Kategoria klas IV-VI
I miejsce - Natalia Rochnińska SP im. J. Piłsudskiego w Idzbarku