Gminny Konkursu Przyrodniczy dla klas IV-VI szkół podstawowych - Las i jego mieszkańcy

Oświata 24.04.2024

W Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się Gminny Konkursu Przyrodniczy dla klas IV-VI szkół podstawowych pt. „Las i jego mieszkańcy”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Szyldaku, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, Nadleśnictwo Olsztynek oraz Gmina Ostróda

Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły z terenu gminy. Trzyosobowe zespoły z każdej szkoły rozwiązały testy, a po części teoretycznej drużyny wspólnie zmagały się w rozwiązywaniu quizów i praktycznym rozpoznawaniu organizmów leśnych, które przygotowali pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Nadleśnictwo Olsztynek jako dodatkową atrakcję zaprezentowało mobilne, multimedialne muzeum przyrody, które obejrzeli oprócz uczestników konkursu wszyscy uczniowie szyldackiej szkoły. Nagrody ufundował Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Końcowe wyniki zmagań konkursowych wyglądały następująco:
1 miejsce - SP im. Józefa Piłsudskiego z Idzbarka oraz ZSP w Pietrzwałdzie
2 miejsce - SP w Szyldaku oraz ZS im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.
3 miejsce - SP w Zwierzewie
4 miejsce - SP im. Żołnierza Polskiego w Durągu