GMINNY TURNIEJ WIEDZY Z BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 27.04.2018

W dn. 24.04.2018r w Zespole Szkół w Samborowie odbyły się eliminacje gminne wiedzy o ruchu drogowym. Turniej składał się  z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Na początku uczniowie rozwiązywali testy dotyczące konkretnych   sytuacji na drodze i skrzyżowaniach. Następnie w części praktycznej musieli się wykazać umiejętnością  jazdy po torze. Wymagało to skupienia, umiejętności  równowagi, koordynacji  i precyzji jazdy. Po dwóch etapach zespół naszych rowerzystów zajął wysokie III miejsce. Niewątpliwie doświadczenie, wiedza z zakresu ruchu oraz wiadomości dotyczące udzielania pierwszej pomocy przełożą się na świadome i bezpieczne korzystanie z dróg oraz podniesienie  kultury jazdy.  Jestem przekonany, że udział w konkursach wiedzy o ruchu drogowym stanowi pewien bakcyl zainteresowania się zagadnieniami bezpiecznego poruszania się po drogach. Zaś  zdobyta wiedza, poszerzona i ugruntowana  ułatwi  w przyszłości uzyskanie wymarzonego prawa jazdy i  opanowanie umiejętności kierowania pojazdami samochodowymi.  Naszą szkołę w turnieju  reprezentowali uczniowie z kl VII. w składzie:  Zuzia, Aniela, Maksymilian i Maciej.