I Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o „Puchar Wójta Gminy Ostróda”

Sport 04.08.2016

W dniu 30 lipca 2016r. na boisku piłkarskim w Idzbarku odbył się I Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o „Puchar Wójta Gminy Ostróda” w piłce nożnej (6-osobowej). Inicjatorem turnieju był Dariusz Małecki z OSP Stare Jabłonki. W pierwszym turnieju udział wzięło 7 drużyn z OSP; Brzydowo, Idzbark, Ornowo, Pietrzwałd, Reszki, Smykówko i Stare Jabłonki.

W zespołach wystąpiło kilka dziewcząt, które dzielnie wspierały swoje drużyny w rozgrywanych meczach. Po losowaniu, drużyny rozgrywały rundę eliminacyjną w 2 grupach zajmując miejsca: Gr. A 1. OSP Smykówko 2. OSP Stare Jabłonki 3. OSP Reszki 4. OSP Ornowo. Gr. B 1. OSP Pietrzwałd 2. OSP Brzydowo 3. OSP Idzbark.

Wyniki w meczach finałowych o miejsca w turnieju: (5 -7) Idzbark - Ornowo 14:0 Reszki - Idzbark 3 :0 (3 - 4) Smykówko - Brzydowo 7:0 Pietrzwałd - Stare Jabłonki 1:0.

Finał turnieju; Smykówko - Pietrzwałd 2:0 Klasyfikacja końcowa turnieju. 1. OSP Smykówko 2. OSP Pietrzwałd 3. OSP Stare Jabłonki 4. OSP Brzydowo 5. OSP Reszki 6. OSP Idzbark 7. OSP Ornowo.

Na uroczystym podsumowaniu turnieju Wójt Gminy Pan Bogusław Fijas podziękował wszystkim piłkarzom za udział w zawodach i wręczył zespołom puchary (za miejsca I,II,III), a wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy i piłki. Statuetkę Króla Strzelców i piłkę zdobył Adrian Drozd z OSP Idzbark (14 strzelonych bramek)