II etap XXIX Edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej, organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich.

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 14.03.2024

Uczennice klasy VI Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie wzięły dziś udział w II etapie XXIX Edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej, organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. W tym roku hasło konkursu brzmiało: „Czy w naszych lasach grasują wampiry? – Poznajmy prawdę o nietoperzach”.
140 uczniów z 35 szkół gmin: Iława, Miasto Iława, Zalewo, Susz, Lubawa, Ostróda, Miasto Ostróda, Grunwald, Dąbrówno, Stary Dzierzgoń i Prabuty przyjechało do Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie zespołowo testu składającego się z 25 pytań.
Celem tego etapu było wyłonienie 10 drużyn, które uzyskają najlepsze wyniki i tym samym przejdą do Finału Konkursu, który odbędzie się 23 maja 2024 r.