II Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 27.05.2019

Dnia 24.04.2019r. w Szyldaku odbył się II Zlot Wolontariuszy  Gminy Ostróda.  Jest to niezwykłe wydarzenie, na które przybyli reprezentanci Klubów Ośmiu ze szkół gminnych. Na uroczystość przybyli również min.: Zastępca Wójta Gminy Ostróda- Grzegorz Kastrau,  Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego  ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi - Joanna Glezman, Lider Klubu Ośmiu w Ostródzie- Jolanta Dakowska oraz dyrektorzy szkół.  Najważniejsi jednak byli uczniowie. Nie zabrakło przemówień  zacnych gości, którzy chwalili i dziękowali wolontariuszom za poświęcenie się dla innym. Każda szkoła prezentowała swoje działania. Na koniec głos oddano gospodarzom, którzy przygotowali program artystyczny. Tradycją takich spotkań jest odśpiewanie Hymnu Klubów Ośmiu. Wszyscy śpiewaliśmy trzymając się za ręce. Następnie udaliśmy się na łąkę, gdzie wolontariusze puszczali balony napełnione helem. Wszyscy patrzyli jak balony znikają na niebie. Był to zachwycający widok. Po takich przeżyciach udaliśmy się na ognisko, a potem dyskotekę.