„Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Ostróda”

Oświata 09.11.2011

W placówkach oświatowych na terenie gminy Ostróda rozpoczęła się realizacja projektu „Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Ostróda” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych  oraz wsparcie szkół podstawowych w realizacji założeń nowej podstawy programowej, która kładzie nacisk na indywidualizację pracy z uczniem, naukę zgodną z potrzebami dziecka, jego zainteresowaniami, a także możliwościami.

Aby realizować te wymagania - polskie szkoły potrzebują środków dydaktycznych do diagnozowania umiejętności dzieci. Ich zainteresowań oraz rozwijania uczniów w różnych obszarach. Łączna wartość projektu to 275.357,40 PLN. Wsparciem i działaniami projektu zostały objęte następujące szkoły: SP Szyldak, SP Samborowo, SP Brzydowo, SP Lipowo, SP Stare Jabłonki, SP Zwierzewo, SP Wygoda, SP Pietrzwałd, SP Tyrowo.

Wydatki w/w projektu w całości finansowane są ze środków Unii Europejskiej, ich realizacja nie wymaga od Gminy Ostróda żadnego wkładu finansowego.