IX Runda Mistrzostw Polski Strefy Północnej w Motocrossie

Sport 08.10.2014

W Grabinku na nowym torze motocrossowym odbyła się IX Runda Mistrzostw Polski Strefy Północnej w Motocrossie. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z całej Polski. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Ostróda.

Lokalni kibice motocrossu po kilku latach przerwy ponownie mogli obejrzeć w akcji motocrossowców. – tym razem w Grabinku. Dzięki inicjatywie sportowej Stowarzyszenia MOTOKLUB Grabinek na terenie gminy Ostróda powstał tor motocrossowy, na którym właśnie odbyły się Mistrzostwa Polski Strefy Północnej. Członkami stowarzyszenia są m.in. młodzi mieszkańcy gminy, pasjonaci którzy dzięki własnemu zaangażowaniu wykorzystali posiadany (nieużytkowany) teren i przekształcili go na profesjonalny, posiadający homologację tor motocrossowy.

W niedzielę 5 października br. podczas zawodów spośród reprezentantów naszego regionu najlepiej w Grabinku spisała się startująca w klasie MX Kobiet Iza Świderek (AMK Drwęca). Zawodniczka ostródzkiego klubu wygrała pierwszy i drugi wyścig. Jednak lokalnych fanów motocrossu rozgrzał występ Luisa Carstensa (Motoklub Grabinek). Startujący w klasie open Carstens w pierwszym wyścigu został lekko zablokowany w pierwszym wirażu, później odrobił straty, ale zaliczył wywrotkę, wtedy zgasł jego motocykl i stracił kilka pozycji. Na dystansie odrobił jednak straty i do mety dojechał na 4. miejscu. W drugim wyścigu zajął 2. lokatę, a to w klasyfikacji generalnej zaowocowało 2. pozycją.

Motoklub Grabinek reprezentowany był też przez Rafała Farasiewicza (klasa MX 2C), który w pierwszym wyścigu był 9., a w drugim do mety przyjechał na 6. miejscu. Natomiast startujący w klasie MX1C Przemysław Raginiak w pierwszym wyścigu był 7., zaś w drugim linię mety minął na 6. pozycji.

autor zdjęć: Marzena i Adam Gancewscy - gancki.pl