KGW „LUBA” Z LUBAJN NA 1 MIEJSCU W KONKURSIE „BITWA REGIONÓW 2019”

Gmina 07.09.2019

Podczas XXVI Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa” w Olsztynie odbył się konkurs kulinarny skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów 2019”. Koła Gospodyń Wiejskich miały za zadanie przygotować tradycyjną dla danego regionu potrawę. Organizatorem konkursu był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. Do drugiego etapu – Półfinału Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów” z terenu gminy Ostróda zakwalifikowały się następujące koła gospodyń:
•             Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” w Lubajnach,
•             Koło Gospodyń Wiejskich w Pietrzwałdzie.

Pierwsze miejsce na podium zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” z Lubajn  w następującym składzie osobowym: Anna Lewandowska, Joanna Maciejewska i Weronika Maciejewska za roladę ziemniaczaną z sosem kurkowym.

Koło Gospodyń Wiejskich z Pietrzwałdu reprezentowane przez Kazimierę Kikul, Elżbietę Sójka i  Wiolettę Walkowiak przygotowało perliczkę faszerowaną z jarmużem, pieczony ziemniaczek z kozim serem z brukselką na masełku.

Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” z Lubajn w dniach 28 - 30.09.2019 r. będzie reprezentowało województwo warmińsko-mazurskie na targach „Smaki regionów” w Poznaniu.