Kolejna „schetynówka” w Gminie Ostróda

Inwestycje gminne 27.10.2015

Zakończył się remont kolejnej drogi w Gminie Ostróda za rządowe pieniądze. 21 października 2015r. odbyło się uroczyste przekazanie do użytku inwestycji zrealizowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych pn. Przebudowa nawierzchni wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej i chodnika ulicy Przemysłowej i ulicy Zatorze w Samborowie. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 445 000,00zł. z tego:
dotacja w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych 697 083,00 zł.
- pomoc finansowa z Powiatu Ostródzkiego w kwocie 83 650,00 zł
- środki własne Gminy 664 267,00 zł

Przebudowa ulicy Przemysłowej i Zatorze znacznie poprawiła bezpieczeństwo oraz usprawniła i polepszyła ruch drogowy. Miejscowość Samborowo jest największą miejscowością gminy Ostróda (ok. 1,5 tys. mieszkańców). Dotychczas fatalny stan w/w dróg w znaczny sposób utrudniał połączenie komunikacyjne w obrębie centrum wsi. Warto wspomnieć, że Gmina Ostróda w celu podniesienia bezpieczeństwa w latach wcześniejszych z własnych środków budżetowych wykonała już modernizację oświetlenia ulicznego.