Komunikat nr 11 Grand Prix Samborowo

Sport 19.01.2013

Nie udało się Czesławowi Nowickiemu odczarować hali w Samborowie i po raz drugi z rzędu przegrał w finale turnieju o Grand Prix Samborowo, tym razem z Szymonem Babalskim .  Mecz miał bardzo wyrównany przebieg i po dwóch setach był remis. Kolejne partie  to pokaz silnych nerwów i spokoju Babalskiego, który odwracał losy spotkania przegrywając odpowiednio 3:7 w trzecim i 6:8 w czwartym secie. Ostatecznie wygrał finał w stosunku 3:1. Jest to jego czwarte turniejowe zwycięstwo i wydaje się, że nikt i nic nie jest w stanie odebrać mu pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Za jego plecami trwa zacięta walka i trzy kolejne lokaty są wielką niewiadomą. Między drugim Nowickim, a czwartym Krigerem jest zaledwie 15 punktów różnicy. Obaj panowie spotkali się w piątek w meczu o drugie miejsce zakończonym zwycięstwem Krigera. Pan Janusz, po przegranej w drugiej rundzie z bardzo dobrze grającym tego dnia Henrykiem Tadejewskim, w dalszej części turnieju pozostał niepokonany. To jego kolejny znakomity występ, w którym potwierdził swoją przynależność do ścisłej czołówki.

Po kilku słabszych zawodach przebudził się Tomasz Szulga. Zajął ostatecznie czwartą pozycję, a szczególnie cenne były dla niego zwycięstwa nad Romanem Grudniem i Robertem Zaborowskim. Zapewne między tymi trzema zawodnikami rozstrzygnie się sprawa piątego miejsca w „generalce”.

Na kolejne zawody organizatorzy zapraszają 25 stycznia oraz 1,8 i 15 lutego (godz.18.00). Zapraszamy wszystkich chętnych. Więcej www.tssamborowo.pl.

Poniżej wyniki 11 turnieju i klasyfikacja generalna.

LpNazwiskoPunkty1Babalski1202Kriger1153Nowicki1104Szulga1055Dzierżko W1026Łukasiak1007Grudzień978Tadejewski959Krajewski9210Fleszar9011Zaborowski8712Ługowski8513Iwicki8214Kajetanek M8015Gwara7716Stefanowicz7517Okruciński7218Urban7019Koszacki6720Traskiewicz6521Kiełkowski6222Wawrowska6023Marszałkowski5724Dzierżko R5525Leliński5226Kowalczyk5027Domin48