Komunikat nr 11 Grand Prix Samborowo 2013/2014

Sport 18.02.2014

W kolejnym turnieju z cyklu Grand Prix Samborowo karty rozdawali Szymon Babalski i Rafał Dąbrowski . Obaj panowie spotkali się w meczu finałowym zakończonym zwycięstwem Babalskiego. Pan Szymon po przerwie feryjnej wrócił w świetnej dyspozycji i wydawał się graczem jakby  z innej ligi. W pierwszych dwóch meczach turnieju stracił wprawdzie po jednym secie z Pawłem Deską i Romanem Fryczem, ale kolejne pojedynki z liderem cyklu Wojciechem Łątkowskim i wspomnianym już Rafałem Dąbrowskim ( 3 miejsce w klasyfikacji generalnej), wygrał już w stosunku 3:0.

Równie dobrze radził sobie pan Rafał (aż do finału), a szczególnie cenne było półfinałowe zwycięstwo z sąsiadującym w tabeli Wojciechem Dzierżko. Pozwoliło to Dąbrowskiemu na odrobienie kilkunastu oczek do rywala Na zakończenie zawodów mecz o drugą pozycję z Robertem Zaborowskim rozstrzygnął na swoją korzyść w stosunku 3:1.

Trzeba przyznać, że drabinka turniejowa nie oszczędzała  Zaborowskiego, który z całą pewnością mógł się poczuć najbardziej zmęczonym zawodnikiem wieczoru. Po przegraniu pierwszego meczu trafił m.in. na : Łątkowskiego , Nowickiego i Dzierżko i  wygrał wszystkie pojedynki z wyżej klasyfikowanymi rywalami po pięciosetowej walce, pozostawiając przy tym bardzo dobre wrażenie.

Rewelacją turnieju z pewnością był Mirosław Stefanowicz (szósty tego dnia), który niedawno założył czopa na swoją deskę i z pewnością sporo jeszcze w Samborowie namiesza.