Komunikat nr 2 Letnie Grand Prix Samborowo

Sport 23.09.2013

W  kolejnym turnieju letniego Grand Prix Samborowo przypomniał o sobie mistrz z ubiegłego sezonu Szymon Babalski. Zwycięstwo  Pana Szymonowi nie przyszło jednak łatwo. W drodze do finału stoczył dramatyczny pojedynek z Rafałem Dąbrowskim.

W czwartym secie przegrywał już 3:8 i 1:2 w setach. W tym momencie jego rywal upadł w ferworze walki i od tej chwili zaczęło  się odrabianie strat i szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Babalskiego. W finale również po pięciosetowej walce pokonał Wojciecha Łątkowskiego, który ostatecznie po przegraniu meczu o drugie miejsce zakończył zawody na trzeciej pozycji.

Drugą lokatę zajął Rafał Dąbrowski i dosyć wyraźnie prowadzi przed ostatnim z letnich turniejów. Wydaje się, że jedynie Babalski i Łątkowski są w stanie powalczyć z nim o zwycięstwo w całym cyklu.

Kolejne bardzo dobre zawody rozegrali Adam Łukasiak i Bogdan Próchnicki                           (odpowiednio 4 i 5 lokata). Obaj zawodnicy grają na bardzo wysokim poziomie, walcząc jak równy z równym z pierwszą trójką turnieju.

Prawdziwą rewelacją okazał się Wojciech Koszacki, który pokonał wyżej klasyfikowanych rywali i ukończył zawody na szóstym miejscu. Pan Wojciech stosunkowo niedawno powrócił do amatorskiego tenisa, ale wraz z upływającym czasem stale podnosi swoje umiejętności, a wielkie serce do gry jest jego ogromnym sprzymierzeńcem.

Na kolejne zawody zapraszamy 27 września o godz. 18.00.