Komunikat nr 3 Letnie Grand Prix Samborowo

Sport 30.09.2013

W pierwszym, historycznym Letnim Grand Prix Samborowo zwyciężyło dwóch zawodników. Są nimi ostródzianie- Szymon Babalski i Rafał Dąbrowski, którzy w trzech turniejach zdobyli tę samą liczbę punktów. Na najniższym stopniu podium znalazł się Wojciech Łątkowski z Lubawy.

Ostatnie zawody to popis Babalskiego, który wygrał wszystkie swoje pojedynki, pokazując przy okazji wiele świetnych zagrań.  Jedynym , który nawiązał równorzędną walkę ze zwycięzcą był Janusz Kriger. Obaj zawodnicy spotkali się w ćwierćfinale i mimo prowadzenia w setach ( 2:1) pan Janusz ostatecznie przegrał w stosunku 2:3. Kolejne pojedynki rozstrzygnął jednak już na swoją korzyść i ukończył turniej na drugim miejscu. Trzecią pozycję zajął Wojciech Dzierżko. Pan Wojciech nie mógł być na wszystkich turniejach, a z pewnością liczyłby się w  walce o zwycięstwo. Nieco słabiej niż poprzednio wypadł Rafał Dąbrowski i zakończył piątkowy wieczór czwartym miejscem.

Po raz kolejny dopisała frekwencja. Do Samborowa po raz kolejny przyjechali zawodnicy nie tylko z Ostródy i okolic, ale także z Elbląga, Morąga i Lubawy. Zapowiada się emocjonująca zima, czasie której zaplanowano 16 turniejów Gran Prix. Na pierwszy z nich zapraszamy 11 października o godz. 18.00.