Konkurs Literacko – Ekologiczny -Tu jest moja mała czysta ojczyzna

Oświata 20.12.2023
III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literacko – Ekologicznym „Tu jest moja mała czysta ojczyzna”.

Zuzanna Sadowska z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie zajęła III miejsce w III edycji Konkursu Literacko - Ekologicznego „Tu jest moja mała ojczyzna”.
Organizatorem konkursu był WMODN w Olsztynie, a całą inicjatywę dofinansowano ze środków NFOŚIGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Konkurs poświęcony był komiksowi o tematyce czystości powietrza pt. ”Tu jest moja mała czysta ojczyzna”. Zuzia stworzyła ciekawy, pouczający, piękny komiks pt. „Na straży czystego powietrza”. Uczennica podkreśliła wagę dbania o czystość powietrza, którym oddychamy. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań odbyło się WMODN w Olsztynie wraz z interesującym wykładem pana profesora Zbigniewa Chojnowskiego - poety literaturoznawcy, zajmującego się między innymi tematyką literatury regionalnej.

Gratulujemy Zuzi sukcesu!