Konkurs plastyczny "Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska"

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 22.11.2012

16 listopada 2012 r. odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska”.Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Samborowie. Konkurs został zorganizowany w związku z obchodami Światowego Dnia Cukrzycy.

Gośćmi spotkania byli min. Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Wójt Gminy Ostróda Bogdan Fijas. Przybyło również wiele osób chorych na cukrzycę, a także zainteresowanych tą tematyką. Spotkanie uświetniły występy dzieci i młodzieży z GOK-u w Samborowie. Na konkurs plastyczny nadesłano około 150 prac, tym większa radość z sukcesu naszego ucznia Michała Piekarskiego (klasa IV), który zajął III miejsce w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej. Michał osobiście odebrał nagrodę. Inni uczestnicy konkursu również otrzymali upominki. Nad wykonaniem prac czuwała pani Marta Jasińska. Większość prac zostało wykonanych podczas zajęć świetlicowych.

Pozostali uczestnicy konkursu:

Marcin Wittlinger kl. V