Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej oraz Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w Gminie Ostróda.

Oświata 27.10.2023

Sukces uczennic Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej oraz Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w Gminie Ostróda.

W piątek 27 października 2023 roku w Samborowie odbyły się dwa gminne wydarzenia artystyczne – Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod patronatem honorowym Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa oraz Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Dostarczyły one widzom wielu wzniosłych, pięknych wrażeń, a naszym reprezentantkom wielu emocji. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie reprezentowały uczennice z klas IV, V i VI - Lena Perłowska, Zofia Szymańska, Lena Ziniewicz, Hanna Zawadzka, Maja Różańska, Zuzanna Bąk, Agata Chęcińska. Uczennice odniosły ogromny sukces zajmując pierwsze miejsca w obu wydarzeniach.

W Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej:
w kategorii uczniów klas IV – VI - pierwsze miejsce zajęła Lena Ziniewicz, w kategorii uczniów klas VII – VIII - pierwsze miejsce zajęła – Zofia Szymańska.

W Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej:
w kategorii soliści kl. IV-VI – pierwsze miejsce Lena Perłowska
w kategorii zespoły kl. IV-VI - pierwsze miejsce zespół wokalny w składzie: Hanna Zawadzka, Lena Perłowska, Maja Różańska, Zuzanna Bąk, Agata Chęcińska

GRATULUJEMY !!!

Zwycięzcy będą mieli zaszczyt wystąpić na Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Samborowie w dniu 10 listopada 2023 roku. Ogromne podziękowania należą się nauczycielom przygotowującym uczennice do konkursów: Pani Elżbiecie Gałan oraz Panu Piotrowi Treder.

W linkach poniżej filmy z występów: