Organizacje pozarządowe - Aktualności 14.11.2012

12 listopada 2012r. w Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się spotkanie z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Było to spotkanie mające na celu konsultacje projektu Rocznego Programu Współpracy Gminy Ostróda z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013.

Spotkanie otworzył Bogusław Fijas Wójt Gminy Ostróda, który zapewnił, że dialog społeczny oraz współdziałanie Gminy Ostróda z III sektorem jest bardzo ważne i dołoży starań, aby ta współpraca w dalszym ciągu się rozwijała. W spotkaniu wzięło udział 21 przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów z terenu Gminy Ostróda. Konsultacje przeprowadziła Pełnomocnik Wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Marta Podgórska.

Przypomnijmy
, że zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Samorząd Gminy Ostróda jest zobowiązany do konsultowania wszystkich aktów prawa miejscowego dotyczącego organizacji pozarządowych i ich działalności.