Inwestycje funudusz rządowy 04.04.2024

Mieszkańcy Sołectwa Kątno uroczyście otworzyli nowo wyremontowaną drogę w Kątnie. Oddajac do użytku tę wyczekiwaną inwestycje Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podkreślił duże zaangażowanie mieszkańców w realizację tego projektu.

????️Przedmiotem inwestycji była przede wszystkim przebudowa nawierzchni dróg gminnych w Kątnie oraz budowa kanalizacji deszczowej o łącznej długości około 3797 metrów bieżących. W ramach tego projektu wykonano nawierzchnie jezdni z masy bitumicznej i kostki betonowej o szerokości 4,0 - 5,0 metra, z lokalnymi przewężeniami o długości 2276 metrów bieżących. Dodatkowo, zbudowano murek oporowy oraz wykonano odwodnienie poprzez kanalizację deszczową i drenaż francuski. Istniejące oświetlenie zostało przebudowane, a w celu zwiększenia bezpieczeństwa zainstalowano progi zwalniające oraz znaki D-40.

????️Natomiast na drodze gminnej Stare Jabłonki - Kątno wykonano nową nawierzchnię z masy bitumicznej o długości około 1521 metrów bieżących i szerokości 5,5 metra. Dodatkowo, po lewej stronie jezdni wybudowano ciąg pieszo-rowerowy o długości około 1560 metrów bieżących, łączący DK16 z miejscowością Kątno. To istotne ułatwienie dla mieszkańców, poprawiające bezpieczeństwo oraz komfort podróży. Wykonawcą robót była firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ZIEJA" Ryszard Zieja z Górki.